09:58 21. September 2017
Tallinn+ 9°C
Kuula otse
Illustratiivne foto

Venemaa teatas pangandusele suunatud küberrünnakute nurjamisest

© Flickr / Yuri Samoilov
Uudised
lühendatud link
2421

Vene telekommunikatsiooni operaatorfirma Rostelecom teatas reedel, et blokeeris 5. detsembril mitu küberrünnakut riigi suurimatele pankadele ja finantsasutustele.

TALLINN, 9. detsember — Sputnik. Rostelecom "tõkestas edukalt DDoS rünnaku Venemaa viiele suurimale pangale ja finantsasutusele" 5. detsembril. "Pikim rünnakutest kestis üle kahe tunni," öeldi firma teates.

Riigiomandis pank VTB teatas esmaspäeval, et selle veebilehte tabas küberrünnak, kuid rõhutas, et panga süsteemid töötasid sel ajal "tavapäraselt".

Vene föderaalne julgeolekuteenistus (FSB) ütles möödunud nädalal, et paljastas välisluureteenistuste kavad sooritada alates 5. detsembrist küberrünnakuid Vene finantssüsteemile.

Amet ei täpsustanud, milliste riikide teenistused on asjaga seotud, kuid väitis, et rünnakus kasutatakse "juhtimiskeskustena" servereid, mis asuvad Hollandis ja kuuluvad Ukraina ettevõttele BlazingFast.

Washingtoni hinnangul on Venemaa seotud Ühendriikides toimunud häkkimisskandaaliga, mis puudutas USA presidendivalimiste eel veebi lekitatud dokumente. USA võimud arvavad, et häkkimise eesmärgiks oli mõjutada valimistulemust.

USA asepresident Joe Biden hoiatas tollal, et USA vastab väidetavale Vene küberrünnakule "meie valitud ajal ja tingimustel, millel on suurim mõju".

Andmekaitsefirma Kaspersky Lab teatas novembris, et vähemalt viite Vene suurimat panka tabas ulatuslik DDoS rünnak. Rünnakuks kasutati seadmeid üle 30 riigist, kaasa arvatud USA-st.

Samal teemal

Moskva ootab Washingtonilt küberrünnakute asjus ametlikku vastust
Vene välisministeerium: USA küberrünnakuähvardus on osa valimismängust
Tagid:
finantsasutused, DDoS rünnak, pangandus, küberrünnak, Rostelecom, Holland, Ukraina, Venemaa

Peamised teemad

 • Peaminister Jüri Ratas kohtus Brüsselis Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Junckeriga

  Peaminister Jüri Ratas arutas kolmapäeval Brüsselis Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Junckeriga, kuidas ta soovib edasi liikuda ambitsioonikate ideedega, mille käis välja nädala eest kõnes Euroopa Parlamendi ees.

  4
 • Sputniku videosillast osavõtjad

  Poliitikaeksperdid on veendunud, et ka pärast Venemaa sõjaväelaste väljaviimist Valgevene territooriumilt jätkavad lääne poliitikud neid ühisõppusi teravalt kritiseerima

  21
 • Rein Müllerson

  Rahvusvahelise meediaklubi Formaat A3 kutsel Krimmi külastanud Tallinna Õigusinstituudi direktor, õigusteaduste doktor professor Rein Müllerson rääkis oma visioonist tänase maailma poliitilise olukorra suhtes.

  46