02:37 03. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB79.4434
Uudised
lühendatud link
3321

Vene telekommunikatsiooni operaatorfirma Rostelecom teatas reedel, et blokeeris 5. detsembril mitu küberrünnakut riigi suurimatele pankadele ja finantsasutustele.

TALLINN, 9. detsember — Sputnik. Rostelecom "tõkestas edukalt DDoS rünnaku Venemaa viiele suurimale pangale ja finantsasutusele" 5. detsembril. "Pikim rünnakutest kestis üle kahe tunni," öeldi firma teates.

Riigiomandis pank VTB teatas esmaspäeval, et selle veebilehte tabas küberrünnak, kuid rõhutas, et panga süsteemid töötasid sel ajal "tavapäraselt".

Vene föderaalne julgeolekuteenistus (FSB) ütles möödunud nädalal, et paljastas välisluureteenistuste kavad sooritada alates 5. detsembrist küberrünnakuid Vene finantssüsteemile.

Amet ei täpsustanud, milliste riikide teenistused on asjaga seotud, kuid väitis, et rünnakus kasutatakse "juhtimiskeskustena" servereid, mis asuvad Hollandis ja kuuluvad Ukraina ettevõttele BlazingFast.

Washingtoni hinnangul on Venemaa seotud Ühendriikides toimunud häkkimisskandaaliga, mis puudutas USA presidendivalimiste eel veebi lekitatud dokumente. USA võimud arvavad, et häkkimise eesmärgiks oli mõjutada valimistulemust.

USA asepresident Joe Biden hoiatas tollal, et USA vastab väidetavale Vene küberrünnakule "meie valitud ajal ja tingimustel, millel on suurim mõju".

Andmekaitsefirma Kaspersky Lab teatas novembris, et vähemalt viite Vene suurimat panka tabas ulatuslik DDoS rünnak. Rünnakuks kasutati seadmeid üle 30 riigist, kaasa arvatud USA-st.

Samal teemal

Moskva ootab Washingtonilt küberrünnakute asjus ametlikku vastust
Vene välisministeerium: USA küberrünnakuähvardus on osa valimismängust
Tagid:
finantsasutused, DDoS rünnak, pangandus, küberrünnak, Rostelecom, Holland, Ukraina, Venemaa

Peamised teemad