09:47 24. September 2017
Tallinn+ 9°C
Kuula otse
Soome riigipea Sauli Niinistö abikaasaga

Niinistö: Trump avaldas soovi kohtuda

© AP Photo / Markku Ulander
Uudised
lühendatud link
1820

USA tulevane president Donald Trump avaldas neljapäeval Soome riigipea Sauli Niinistöga telefoni teel vesteldes soovi kokku saada, kui tema ametiaeg järgmisel aastal algab.

TALLINN, 9. detsember — Sputnik. Niinistö sõnul tundus soov siiras, kuid lähemal ajal kohtumine tema arvates siiski teoks ei saa, sest kindlasti oli see esitatud osalt ka viisakusest, vahendas BNS.

"Kindlasti avaldab ta peaaegu igaühega vesteldes ühel või teisel moel soovi kohtuda. Võtaksin seda pigem viisakusena, sest meid riigipäid on maailmas õige mitu," ütles Soome president.

Niinistö sõnul oli Trump ilmselgelt teadlik tema "ehk pisut erandlikest kontaktidest (Vene) presidendi Vladimir Putiniga".

"Need kontaktid on ameeriklasi alati huvitanud ja huvitavad kindlasti eriti nüüd, kui uus valitsus tegevust alustab."

Presidendikantselei teatas telefonivestlusest juba neljapäeval, öeldes, et vestluse keskmes olid muu hulgas Soome-USA kahepoolsed suhted, Arktika Nõukogu ja Venemaa.

Soomest saab 2017. aasta kevadel Arktika Nõukogu eesistuja.

Presidendid rääkisid ka Soome iseseisvuspäevast. Trump palus Niinistöl edastada soome rahvale omapoolsed tervitused ning ütles, et soomlased on suurepärased, öeldi kantselei teates.

Tagid:
kutse, kohtumine, telefonikõne, Sauli Niinistö, Donald Trump, Soome, USA, Venemaa

Peamised teemad

 • Politsei tõhustab inimeste ja sõidukite kontrolli

  Seoses EL eesistumise digitaalvaldkonna tippkohtumisega kontrollib politsei esmaspäevast reedeni tavapärasest rohkem inimesi, sõidukeid ja nende dokumente

  6
 • Tallinn tähistab Eesti rahvusvähemuste päeva

  Eesti rahvusvähemuste päev ehk Eesti rahvuste päev on 24. septembril tähistatav tähtpäev, mis meenutab Eesti Rahvuste Foorumi esmakordset kogunemist 1988. aastal

  16
 • Illustreeriv foto

  Juba aasta otsa üritavad ametnikud ja poliitikud jälile saada ühes Rootsis Älvrosis asuvas kollases majas toimuvale. Selles majas magab sõjaväenaridel 35 Ukrainast ja Valgevenest pärit hooajatöölist.

  28