16:27 20. Juuni 2018
Kuula otse
 • USD1.1534
 • RUB73.8050
Piim, illustratiivne foto

Maag Grupp plaanib osta piimatööstuskontserni Tere

© Flickr / jacqueline
Uudised
lühendatud link
70 0 0

Toiduainetetööstuskontsern Maag Grupp soovib sõlmida kokkulepe Tere AS emafirma nõuete omandamiseks või refinantseerimiseks. AS-i Tere võlausaldaja OÜ Halinga hinnangul on Maag Grupi plaan Tere osta ja ka väikevõlausaldajate nõuded tasuda positiivne uudis.

TALLINN, 9. detsember — Sputnik. "Tehingu õnnestumiseks on vaja, et saame Terele laenu andnud pankadega — Nordea ja DNB Pangaga kokkuleppele, kuidas omandada või refinantseerida pankade nõuded Tere vastu," ütles AS-i Maag Grupp nõukogu esimees Roland Lepp pressiteates.

"Pangad algatasid Elveda OÜ pankroti. Tere AS taotleb ettevõtte saneerimist, kuna ei jõudnud pankadega laenulepingute pikendamiseks kokkuleppele. Seepärast tegime Nordeale ja DNB Pangale ettepaneku Tere kohustuste refinantseerimiseks," lisas Lepp. 

"Ettevõtte usaldusväärsuse taastamiseks on kõige olulisem Tere finantsprobleemide kiire lahendamine," ütles ta. "Kindlasti soovime omandada Tere nii, et arvestame kõigi partnerite ja võlausaldajate huve. Kui suudame tehingu lõpuni viia, saame tulevikus ühendada Tere ja Maagi tütarettevõtte Farmi AS oskusteabed. Koduturu jaoks on oluline, et see tehing võimaldab oluliselt vähendada toorpiima tänast suuremahulist väljavedu Läti ja Leedu piimatööstustesse."

Pankrotihaldur võttis kontrolli Tere piimatööstuse üle
© Sputnik / Александр Кряжев

"Loodame, et meie kava realiseerub. Tehingu lõpuleviimiseks peavad täituma mitmed eeltingimused, sest tegemist on tavapärasest keerukama tehinguga. Maag Grupp esitab lähiajal konkurentsiametile taotluse koondumisloa saamiseks," sõnas ta.

"Minu jaoks on oluline, et Tere tulevane omanik on tugeva finantsvõimekusega ning suudab tagada Tere kaubamärgi ja tooteportfelli arengu ka tulevikus," ütles Tere AS-i kauaaegne juht Oliver Kruuda.

Suurimate võlausaldajate nõuded Tere emaettevõtte OÜ Elveda vastu ulatuvad üle 30 miljoni euro, sellele lisanduvad veel väiksemate võlausaldajate nõuded. Aprillis tegi Maag Grupp Postimehe andmetel Tere ostmiseks 60 miljoni euro suuruse ettepaneku.

Harju maakohus kuulutas välja Oliver Kruuda piimatööstuse Tere AS-i emaettevõtte Elveda OÜ pankroti, millega seoses vahetas pankrotihaldur välja ka Tere nõukogu ja juhatuse, määrates muuhulgas ettevõtte juhiks Aivar Rehe. Oliver Kruuda esindajad kaebavad pankrotimääruse edasi, teatas Sputnik varem.

Pankroti väljakuulutamisega läheb pankrotivara valitsemise ja käsutamise õigus üle pankrotihaldurile. Haldur on seaduse järgi kohustatud tegema Elveda pankrotivaraks olevate Tere AS aktsiate koosseisu ja väärtuse säilitamiseks vajalikke toiminguid. Pankrotihalduriks nimetati vandeadvokaat Maire Arm.

Võlausaldaja: Maagi soov Tere osta on väga positiivne uudis

AS-i Tere võlausaldaja OÜ Halinga hinnangul on Maag Grupi plaan Tere osta ja ka väikevõlausaldajate nõuded tasuda positiivne uudis, Maag ja Halinga võlgade tasumise küsimuses aga veel suhelnud pole.

"See on reede õhtul nii ilus asi, et ei usu. Jõulud on ikka üllatuste aeg. Meie jaoks on oluline oma raha tagasi saada, muidugi Maag on väga usaldusväärne, aga sündmustest ei tohiks ette rutata. Eks teised tarnijad on ka ootel, Halinga oma nõuetega ei ole kindlasti kõige põlevam asi seal. Aga meie jaoks on kindlasti väga positiivne uudis see, Maagil on väga hea resümee," ütles Halinga omanik Raul Peetson BNS-ile.

"Me oleme Maagiga suhelnud, aga mitte Tere kontekstis. Lähiajal aga kindlasti suhtleme," märkis ta.

Halinga nõuab AS Terelt kohtu kaudu 500 000 eurot. Halinga nõude aluseks on möödunud aasta veebruaris Terele müüdud üle 800 tonni toorpiima, mille eest esitatud arved on Terel väidetavalt tänaseni tasumata. Tere juhtkonnas on oktoobrist ka Halinga nõukogu esimees Teet Mõtte.

Maag Grupp, mis teatas reedel soovist omandada Oliver Kruuda ettevõttelt Elveda piimatööstusettevõte Tere, on valmis tehingu õnnestumiseks tasuma kõik väikevõlausaldajate nõuded, DNB ja Nordea panga nõuete osas loodab ettevõte eraldi kokkuleppele jõuda.

"Hinna üle kauplemine käib. Pankadega läbirääkimised on ees," ütles Roland Lepp. Sellest lähtuvalt ei ole ka veel teada, kui suureks kujuneb tehingu maht, kuid Maag Grupil on selle rahastamiseks kokkulepe Swedbankiga, lisas ta.

Kuigi pankadega tuleb nõuete osas veel läbi rääkida, siis teiste võlausaldajate nõuded on Maag valmis lähtuvalt saneerimiskavast välja maksma 100 protsenti, rääkis Lepp. Lisaks on Maag jõudnud Leppa sõnul kokkuleppele ka Elveda omaniku Oliver Kruudaga tema kompensatsiooni osas.

Tagid:
refinantseerimine, omandamine, kokkulepe, piimatööstus, pankrot, Maag Grupp AS, Tere AS, DNB, Nordea, Roland Lepp, Oliver Kruuda, Eesti

Peamised teemad

 • EL-i lipp

  Tšehhi valitsusjuht Andrej Babiš teatas, et tema riik ei toeta Brüsseli poolt koostatud Euroopa Liidu eelarve eelnõu. Tšehhi võib ilma jääda ligi 6 miljardist eurost, Poola peaaegu 20 miljardist ning Eesti "kõigest" miljardist eurost.

  5
 • Tallinnas toimus pikett Euroopa poliitvangide toetuseks

  Poliitvange toetavad protestijad püüdsid juhtida Euroopa Komisjoni ja Euroopa Parlamendi saadikute tähelepanu inimõiguste kaitsjate ja ajakirjanike väidetavale ahistamisele ning ebaseaduslikule vahi all pidamisele Euroopas.

  7
 • Parvlaev Petersburg vabastati lõplikult aresti alt

  Kohus otsustas vabastada Venemaa laeva aresti alt seoses laevaomaniku kõigi võlgnevuste tasumisega, ütles uudisteportaalile Sputnik Eesti laeva kapten Nikolai Šaškov.

  16