11:33 21. Veebruar 2018
Tallinn-12°C
Kuula otse
El-i, Eesi ja NATO lipud

Eesti saatkond Minskis saab NATO kontaktsaatkonnaks

© Sputnik / Вадим Анцупов
Uudised
lühendatud link
3701

Läti saatkond Minskis annab Eesti saatkonnale üle NATO kontaktsaatkonna mandaadi Valgevenes.

TALLINN, 9. detsember — Sputnik. Neljapäeval leiab Minskis Läti suursaatkonnas aset pidulik NATO kontaktsaatkonna mandaadi üleandmise tseremoonia ning alates tuleva aasta 1. jaanuarist on Eesti suursaatkond Minskis NATO kontaktsaatkond Valgevenes, edastas välisministeerium.

Mandaadi üleandmise tseremooniale eelneb Valgevene Riiklikus Ülikoolis samal päeval toimuv rahvusvaheline seminar "Rahvusvaheline julgeolek ja NATO 2016. aastal", kus osaleb külalisena ka poliitikaosakonna julgeolekupoliitika ja transatlantiliste suhete direktor Mariin Ratnik.

NATO kontaktsaatkonna ülesanne on NATO eesmärkide ja tegevuste tutvustamine ning kontaktide loomine ja tugevdamine asukohariigis. Kontaktsaatkonna eesmärk on ka teabe vahendamine ning ülevaadete andmine NATO-le julgeolekupoliitikaga seotud arengutest asukohamaal. Samuti on kontaktsaatkonnal oluline roll NATO kõrgetasemeliste visiitide toimumisel.

Kontaktsaatkondade süsteem loodi 1992. aastal toetamaks Põhja-Atlandi partnerlusnõukogu tööd ning see on üks kanaleid, mille kaudu tutvustatakse NATO poliitikat alliansi partnerlusriikides.

Eesti saatkond Valgevenes on NATO kontaktsaatkonnaks kuni 2018. aasta 31. detsembrini.

Tagid:
mandaat, kontaktsaatkond, tseremoonia, NATO, Mariin Ratnik, Minsk, Valgevene, Eesti

Peamised teemad

 • EL-i elanikud ei pea Venemaad Euroopa osaks, illustreeriv foto

  Üle poole Prantsusmaa (65%) ja Suurbritannia (52%), aga ka 46% Saksamaa elanikest ei pea Venemaad Euroopa osaks, samal ajal on Poola elanikud vastupidisel seisukohal – vaid 20% vastanutest nõustub sellega, et Venemaa ei ole Euroopa.

  7
 • Haapsalu–Noarootsi jäätee on avatud

  Kolmapäeval, 21. veebruaril kell 8.30 avatakse soodsate ilmaolude korral Haapsalu–Noarootsi jäätee sõidukitele tegeliku massiga kuni 2,5 tonni, teatas Maanteeamet.

  6
 • Läti lipp

  Läti pangandus on teist korda kahe nädala jooksul sattunud skandaali keskpunkti. Asjatundjad ei välista, et need paljastused viivad välja süsteemse kriisini ja pisikese Balti riigi pangasüsteemi degradeerumiseni.

  26