08:05 18. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
El-i, Eesi ja NATO lipud

Eesti saatkond Minskis saab NATO kontaktsaatkonnaks

© Sputnik / Вадим Анцупов
Uudised
lühendatud link
3901

Läti saatkond Minskis annab Eesti saatkonnale üle NATO kontaktsaatkonna mandaadi Valgevenes.

TALLINN, 9. detsember — Sputnik. Neljapäeval leiab Minskis Läti suursaatkonnas aset pidulik NATO kontaktsaatkonna mandaadi üleandmise tseremoonia ning alates tuleva aasta 1. jaanuarist on Eesti suursaatkond Minskis NATO kontaktsaatkond Valgevenes, edastas välisministeerium.

Mandaadi üleandmise tseremooniale eelneb Valgevene Riiklikus Ülikoolis samal päeval toimuv rahvusvaheline seminar "Rahvusvaheline julgeolek ja NATO 2016. aastal", kus osaleb külalisena ka poliitikaosakonna julgeolekupoliitika ja transatlantiliste suhete direktor Mariin Ratnik.

NATO kontaktsaatkonna ülesanne on NATO eesmärkide ja tegevuste tutvustamine ning kontaktide loomine ja tugevdamine asukohariigis. Kontaktsaatkonna eesmärk on ka teabe vahendamine ning ülevaadete andmine NATO-le julgeolekupoliitikaga seotud arengutest asukohamaal. Samuti on kontaktsaatkonnal oluline roll NATO kõrgetasemeliste visiitide toimumisel.

Kontaktsaatkondade süsteem loodi 1992. aastal toetamaks Põhja-Atlandi partnerlusnõukogu tööd ning see on üks kanaleid, mille kaudu tutvustatakse NATO poliitikat alliansi partnerlusriikides.

Eesti saatkond Valgevenes on NATO kontaktsaatkonnaks kuni 2018. aasta 31. detsembrini.

Tagid:
mandaat, kontaktsaatkond, tseremoonia, NATO, Mariin Ratnik, Minsk, Valgevene, Eesti

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  49
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  21
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  47