12:53 28. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Uudised
lühendatud link
41 0 0

Süürias osales iidse kõrbelinna Palmyra hõivamisel üle 5000 pühasõdalase, ütles Vene kaitseministeeriumi pressiesindaja kindralmajor Igor Konašenkov esmaspäeval.

TALLINN, 12. detsember — Sputnik. Äärmusrühmitus Islamiriik (IS) hõivas Palmyra 2015. aasta mais ning tekitas UNESCO maailma kultuuripärandi nimistusse kuuluvas iidse kõrbelinna varemetes asuvatele mälestistele ulatuslikku kahju.

Süüria valitsusväed tõrjusid IS-i võitlejad Palmyrast välja märtsi lõpus Vene õhujõudude toetusel. Nädalavahetusel õnnestus äärmusrühmitusel Palmyra uuesti enda kontrolli alla saada, vahendas BNS.

"Terroristid ründasid linna kolmest suunast: põhjast, idast ja lõunast. Ründajate üldarv oli rohkem kui viis tuhat," ütles Konašenkov ajakirjanikele.

"Tahan rõhutada: eelmise neljapäevani sellist terroristide hulka Palmyra ümber veel ei olnud," sõnas ta.

Kindral ütes, et Deir Ezzori ja Raqqa piirkonnast pääses Palmyra ümbrusesse umbes 4000 terroristi, kaasas tehnika — tankid, soomukid, raskekuulipildujate ja suurtükkidega maasturid. Seejuures pääsesid sissid Iraagi Mosulist Deir Ezzori ja Raqqa piirkonda igasuguste takistusteta.

Palmyra oli terroristliku äärmusrühmituse Islamiriik  kontrolli all alates 2015. aasta mai keskpaigast.
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Konašenkov ütles, et viimase kahe ööpäeva jooksul on pühasõdalased mitu korda rünnanud Palmyra lähedal Süüria valitsusvägede positsioone.

"Kaks esimest võimsat rünnakut õnnestus süürlastel Vene õhujõudude toel tagasi lüüa," ütles Konašenkov.

"Ilmselt koondusid islamiriiklased Palmyra juurde, arvates, et Raqqas lahingutegevus ei taastu. Sissid kasutasid innukalt lõhkeainega täidetud masinaid, mida juhtisid enesetapjad, soomustehnikat ja raketiheitjaid," ütles kindral.

Palmyra varemeid loetakse antiik-kreeka arhitektuuri parimaks näiteks.
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Ta lisas, et Vene õhujõud andsid Palmyra juures sissidele 64 õhulööki. "Hävitati 11 tanki ja soomukit, 31 raskekuulipildujaga maasturit ja üle 300 sissi," ütles Konašenkov.

"Hämariku saabudes murdsid pühasõdalased enesetapjatega lõhkeaineautosid kasutades ränkadest kaotustest hoolimata kaitsest läbi ja suutsid kindlustuda äärelinnas," lausus ta.

Tagid:
Islamiriik, Igor Konašenkov, Palmyra, Süüria

Peamised teemad