10:54 25. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1645
  • RUB89.8713
Uudised
lühendatud link
65 0 0

António Guterres andis esmaspäeval ÜRO peaassambleel korraldatud tseremoonial maailmaorganisatsiooni peasekretärina ametivande, tema ametiaeg algab 1. jaanuaril.

ALLINN, 12. detsember — Sputnik. Portugali endine peaminister lubas täita oma ülesandeid "ustavalt, diskreetselt ja südametunnistusega" ning tõsta maailmaorganisatsiooni võimet vastata kriisidele ja kuulutas, et ÜRO peab olema valmis muutuma.

Guterres ütles peaassambleel ametivande andmise järel peetud kõnes, et ÜRO on multilateraalsuse nurgakivi, mis on andnud panuse aastakümneid kestnud suhtelisse rahusse, ent hoiatas, et väljakutsed ületavad praegu organisatsiooni reageerimisvõimet.

"ÜRO peab olema valmis muutuma," lausus 1. jaanuaril ÜRO peasekretärina tööd alustav Portugali ekspeaminister.

Guterrese sõnul peab ÜRO "tunnistama oma puudujääke ja oma toimimist reformima".

ÜRO tulevane peasekretär tõi välja kolm prioriteeti, mida tuleks tema viieaastase ametiaja jooksul muuta: töö rahu nimel, kestliku arengu toetamine ja sisereformid.

ÜRO põgenikeagentuuri (UNHCR) endine juht möönis, et "paljude inimeste otsused on ajendatud hirmust".

Kodanikud üle maailma on kaotamas usaldust oma valitsuste ja globaalsete institutsioonide vastu, sõnas ta, lisades, et on aeg suhted riigijuhtide ja rahvaste vahel uuesti üles ehitada.

Guterres vahetab 1. jaanuaril ÜRO peasekretäri kohal välja lõunakorealase Ban Ki-mooni, teatas BNS.

ÜRO põgenikeagentuuri (UNHCR) endine juht valiti peasekretäriks oktoobris ÜRO peaassambleel. 67-aastane Guterres saab ÜRO 71-aastase ajaloo üheksandaks peasekretäriks.

 

Samal teemal

Järgmiseks ÜRO peasekretäriks kinnitati Guterres
Jututoast juhtimiskeskuseks: milleks võib ÜRO saada António Guterrese ajal
Tagid:
ÜRO, Pan Ki-moon, peasekretär, Antonio Guterres

Peamised teemad