10:28 05. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1765
  • RUB86.7275
Uudised
lühendatud link
33 0 0

Ukraina riigiorganid ja äärmusorganisatsioonid on asunud kavandama ja läbi viima terroriplaane Krimmis, ütles Vene föderaalse julgeolekuteenistuse (FSB) direktor Aleksandr Bortnikov teisipäeval.

TALLINN, 13. detsember — Sputnik. "Ukraina riigiorganid ja äärmusorganisatsioonid on asunud kavandama ja viima ellu terroriplaane Krimmis. FSB on tänavu teinud kahjutuks kaks Ukraina diversantide rühma, mis kavandasid rünnakuid poolsaare elutähtsatele objektidele," vahendas BNS Bortnikovi sõnu.

Tema sõnutsi säilivad samad põhilised terroriohu allikad ka järgmisel aastal. "Rahvusvahelised terroriorganisatsioonid jätkavad katseid suurendada terroritegevust meie riigis," ütles Bortnikov.

"Sellega seoses on üks terroritõrjekomitee ja —staabi peaülesandeid subjektide terroritõrjepingutuste koordineerimine ja rändevoogude kontrolli alla võtmine, et tõkestada rahvusvahelistesse terroriorganisatsioonidesse kuuluvate isikute värbamis- ja muu tegevus, samuti nende rühmituste varustamis- ja rahastamisallikate hävitamine," sõnas FSB direktor.

Ta märkis, et eelisjärjekorras tuleb see ülesanne lahendada keerulise olukorraga vabariikides, eelkõige Põhja-Kaukaasias. "Terroritõrjekomitee aparaat peaks keskenduma vabariiklike võimuorganite ja jõuametkondade terroriennetustöö koostöötaseme tõstmisele," ütles Bortnikov.

Ukraina võimude sõnul on kõik Venemaa teated väidetavate Ukraina diversantide ja julgeolekutöötajate kinnipidamisest annekteeritud Krimmis Venemaa desinformatsioon. Venemaa annekteeris Ukrainale kuuluva Krimmi poolsaare 2014. aasta märtsis.

Tagid:
diversandid, rünnak, terrorismioht, terrorism, Terroritõrjekomitee, FSB, Aleksandr Bortnikov, Venemaa, Krimm, Ukraina

Peamised teemad