11:58 03. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2066
  • RUB91.3194
Uudised
lühendatud link
3401

Tänaseks on 23 riiki maailmas vastu võtnud täieliku üleriigilise metsloomade tsirkustes kasutamise keelu.

TALLINN, 15. detsember — Sputnik. Tallinna linnavalitsus teatas neljapäeva hommikul Eesti loomakaitseorganisatsioonidele, et ei anna edaspidi avaliku ürituse lube etendustes metsloomi kasutavatele tsirkustele.

"Tallinn on teinud suurepärase ja õige otsuse ja näitab sellega, et on eetiline ja roheline pealinn," üles loomade eestkoste organisatsiooni Loomus juht Kadri Taperson pressiesindaja teatel, vahendas BNS. Taperson lisas, et praeguseks on sarnase otsuse vastu võtnud ka Tartu ja Pärnu. Aktiivsed arutelud loomatsirkuste üle toimuvad veel Kuressaares ja Viljandis.

Tallinnas värskelt vastuvõetud otsus ei kehti nendele metsloomadega tsirkustele, kellele on linnavalitsus avaliku ürituse loa juba väljastanud.

"Maaeluministeeriumis on parasjagu valmimas eelnõu, mille sisuks on keelustada Eestis metsloomade kasutamine meelelahutuses. Eelnõu hakkab tõenäoliselt kehtima alles 2018. aastal ja on selgeks märgiks sellest, et Eestis liigutakse kaasaegselt loomasõbralikuma ühiskonna poole. Kui selliseid omavalitsusi nagu Tallinn, Tartu ja Pärnu saab olema Eestis rohkemgi, annab see loomatsirkustele selge sõnumi mitte siia esinema tulla veel enne, kui seadus jõustub," sõnas Taperson.

Tänaseks on 23 riiki maailmas vastu võtnud täieliku üleriigilise metsloomade tsirkustes kasutamise keelu. Euroopa Liidus on üheksa riiki keelanud kõikide loomade või metsloomade kasutamise tsirkustes, üheksa riiki on kehtestanud osalised keelud.

Metsloomade kasutamise keelustamist rändtsirkustes on soovitanud ka Euroopa Veterinaaride Föderatsioon, sealhulgas Eesti Loomaarstide Ühing. 38 riigist pärit 46 erineva veterinaarorganisatsiooni ühine avaldus väidab, et rändtsirkustes metsloomade kasutamise puhul ei ole mingilgi moel võimalik metsloomade füüsilisi, vaimseid ja sotsiaalseid vajadusi adekvaatselt rahuldada.

Eelmisel aastal esitleti Euroopa Parlamendis ka 23 teadlase avaldust "Metsloomade etoloogilised vajadused ja heaolu tsirkuses", misjärel tehti Europarlamendis ettepanek keelustada metsloomade kasutamine tsirkuses üle kogu Euroopa Liidu.

Tagid:
loomakaitse, metsloomad, Loomus, tsirkus

Peamised teemad