17:34 06. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1330
  • RUB77.8155
Uudised
lühendatud link
Eestis on oodata uut valitsuskoalitsiooni (92)
7202

Reedel kell 13 kogunevad rahulolematud inimesed Tallinnas keskkonnaministeeriumi ette, et avaldada meelt riikliku metsanduspoliitika vastu.

TALLINN, 16. detsember — Sputnik. "Uus metsaseaduse muudatus, millega alandatakse kuuskede raievanust kahekümne aasta võrra, kuigi Eesti metsade olukord spetsialistide sõnul üha enam muret tekitab, tõi peale justiitsministeeriumisse kooskõlastamisele saatmist kaasa protestilaine nii keskkonnakaitsjate, kultuuritegelaste, teadlaste kui ka tavakodanike hulgas. Ministeerium väidab, et neid on protsessi kaasatud, osapooled ise aga nimetavad seda näiliseks kaasamiseks, mille tegelik eesmärk on oponente reaalsest kaasamisest eemal hoida," märkis piketi koordinaator Linda-Mari Väli.

Tema sõnul on praeguse metsanduspoliitika vastu nii keskkonnaühendused kui ka riigist sõltumatud eksperdid, keda seaduse järgi peaks metsanduspoliitika kujundamisse kaasama, vahendas BNS. "Tegelikkuses surutakse neid sellest protsessist kõikvõimalike vahenditega üha kaugemale, kusjuures nii Tartu Ülikooli kui Eesti Maaülikooli teadlased on korduvalt selgitanud, et praegust intensiivset raiepoliitikat aetakse elurikkuse ja tulevaste põlvkondade arvelt. Paraku ei lase riik end sellest häirida," märkis Väli, lisades, et rahulolematutele kodanikele muutub üha ebaselgemaks, kelle huvisid võimuladvik õigupoolest esindab.

Piketi korraldajad Züleyxa Izmailova ja Linda-Mari Väli esinevad kell 13 Narva maantee 7A maja hoovis selgitavate kõnedega. Keskkonnaministeeriumile antakse üle Aasta Puupea tiitel, millega kaasneb kunstnik Edward von Lõnguse mastaapne kunstitöö. Seejärel on planeeritud rongkäik keskkonnaministeeriumi eest riigikogu ette. Toompeale annavad meeleavaldajad riigikogu saadikule Rainer Vakrale üle 101 kultuuritegelase koostatud avaliku kirja ning tuhandete inimeste allkirjastatud petitsiooni, millega nõutakse säästvamat metsanduspoliitikat, kodanike kaasamist poliitilisse otsustusprotsessi ning keskkonnaministeeriumi tegevuse riiklikku uurimist, selgitamaks välja, kes täpselt ja millistel põhjustel on vastutavad jätkusuutmatu ja elurikkust ohustava metsanduspoliitika eest.

Teema:
Eestis on oodata uut valitsuskoalitsiooni (92)
Tagid:
kuusk, metsanduspoliitika, pikett, protest, Keskkonnaministeerium, Linda-Mari Väli, Züleyxa Izmailova, Eesti

Peamised teemad