06:29 30. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Uudised
lühendatud link
16 0 0

Välisminister Sven Mikser kohtus reedel oma esimesel kahepoolsel välisvisiidil Riias Läti välisministri Edgars Rinkēvičsiga, rõhutades kahe riigi head koostööd.

TALLINN, 16. detsember — Sputnik. Mikser ja Rinkēvičs arutasid Eesti ja Läti suhteid ning omavahelist koostööd. Eritähelepanu all oli julgeolekupoliitika, regionaalne koostöö ning Eesti eesistumine Euroopa Liidu Nõukogus.

Mikser rõhutas kohtumisel, et Läti on Eestile väga hea sõber ja oluline partner, kellega jätkub tihe koostöö nii majanduses, kaitse- ja kultuurivaldkonnas kui rahvusvahelistes organisatsioonides. Ta lisas, et Eesti mõistab Lätiga ka välispoliitika- ja julgeolekuküsimusi sarnaselt, vahendas BNS.

Rääkides tulevasest Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisest sõnas välisminister Mikser, et Eesti keskendub peamiselt julgeolekule, digitaalteemadele ning naabruspoliitikale. „Idapartnerluse hoidmine Euroopa Liidu püsiva tähelepanu all on Eesti üks põhihuvisid. See võimaldab kaasata ja arendada suhteid partneritega vastavalt nende ambitsioonidele ja valmisolekule ning jõuda ka käegakatsutavate tulemusteni," ütles Mikser. „Eesistumiseks ettevalmistumisel oleme tänulikud ka Läti kolleegidele, kes meiega oma kogemusi jagavad ning hea nõuga abiks on," lisas ta.

Välisministrid rõhutasid ka Eesti ja Läti pühendumust Rail Balticule ning kinnitasid, et tegemist on olulise strateegilise projektiga, mis ühendab Balti riike ülejäänud Euroopaga.

Välisminister Sven Mikser külastas visiidil olles veel Riias asuvat NATO strateegilise kommunikatsiooni oivakeskust ning kohtus Läti parlamendi esimehe Ināra Mūrniecega.

Tagid:
välisminister, Edgars Rinkēvičs, Sven Mikser, Läti, Eesti

Peamised teemad