16:17 28. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1832
  • RUB90.5710
Uudised
lühendatud link
15 0 0

ÜRO Julgeolekunõukogu hääletab pühapäeval oma vaatlejate saatmise üle Süürias asuvasse Alepposse, teatasid diplomaatilised allikad.

TALLINN, 18. detsember — Sputnik. Vaatlejate ülesandeks on jälgida inimeste evakueerimist ja edastada infot tsiviilisikute kohtlemise kohta. Ettepaneku saata rahvusvahelised vaatlejad Alepposse ja tagada humanitaarabi jõudmine abivajajateni tegi Prantsusmaa.

Julgeolekunõukogu koguneb hommikul kell kümme otsustamaks vastavasisulise resolutsioonikavandi üle. Julgeolekunõukogu püsiliikmena on Venemaal sellele vetoõigus, vahendas BNS.

Tuhanded inimesed veetsid öö Aleppo mässuliste linnaosa purukspommitatud hoonetes ja loodavad, et nad võimalikult pea linnast evakueeritakse. Uudisteagentuuri AFP ajakirjaniku kirjeldusel magasid terved pered varemete vahel, et olla Al-Amiriyah' linnaosas, kust linnast väljuvad bussid liikuma hakkasid, enne kui Süüria võimud reedel evakueerimise katkestasid.

Keegi ei tea täpselt, kui palju inimesi on jäänud mässuliste viimasesse vastupanukoldesse Aleppo kesklinnast edelas.

ÜRO saadik Staffan de Mistura ütles neljapäeval, et seal võib olla umbes 40 000 tsiviilelanikku ja 5000 võitlejat, kuid maailmaorganisatsioon tunnistab, et tegelikke arve nad ei tea.

Enne evakuatsiooni peatamist reedel suudeti Aleppo mässuliste alalt välja viia umbes 8500 inimest, nende hulgas umbes 3000 võitlejat. Vene kaitseministeerium väitis, et evakuatsioon lõpetati, sest kohale jäid ainult äärmusvõitlejad.

Pühapäeval hakkasid bussid taas sisenema Aleppo viimastesse mässuliste linnaosadesse, et jätkata tsiviilelanike ja võitlejate evakueerimist, teatas Süüria riigimeedia.

Bussid sisenesid Punase Poolkuu ja Rahvusvahelise Punase Risti Komitee valve all mitmesse linnaossa, et "tuua välja sinna jäänud terroristid ja nende perekonnad", ütles riiklik uudisteagentuur SANA.

Peamised teemad