12:21 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Uudised
lühendatud link
Streik!! (20)
76 0 0

Soome lihatööstuskontsern HKScan tuvastas sisejuurdluses, et ettevõtte Baltikumi juhtkonna liikmed eesotsas ettevõtte juhi Teet Soormiga on süstemaatiliselt toime pannud tõsiseid rikkumisi; kontsern lõpetas töösuhted juhtkonna endiste liikmetega ja Baltikumi üksuse juhina jätkab kontserni turundusjuht Anne Mere.

TALLINN, 19. detsember — Sputnik. "Kuigi tegemist on ebameeldiva olukorraga, siis on hea, et viisime läbi ettevõttesisese juurdluse ja tuvastasime rikkumised. On äärmiselt oluline, et kõik HKScani juhtkonna liikmed ja töötajad järgiksid käitumisjuhiseid ning peaksid kinni hea juhtimistava põhimõtetest oma igapäevatöös," ütles HKScani tegevjuht Jari Latvanen pressiteate vahendusel, teatas BNS.

Ta lisas: "Saame siit vaid edasi liikuda ja keskenduda tulevikule. Tahan rõhutada, et Baltikumi regioon on meie üks olulisemaid koduturge ning meil on Baltikumis professionaalne personal, kellega jätkame äri ehitamist kindlameelselt ning palju tugevamal alusel kui enne."

"Uurimine kinnitas, et teatud HKScan Baltikumi juhtkonna liikmed on süstemaatiliselt toime pannud tõsiseid rikkumisi, mis on vastuolus HKScani käitumisjuhiste ja hea juhtimistava põhimõtetega," teatas HKScan.

Seoses sellega on HKScan lõpetanud töö- või juhatuse liikme lepingud Baltikumi juhiga Teet Soorm, seakasvatusdivisjoni direktoriga Mati Tuvi, linnukasvatusdivisjoni direktoriga Lauri Kallikorm ja seakasvatusdivisjoni tehnikajuhiga Hindrek Smidt. Lisaks said mitmed HKScani töötajad hoiatused ettevõtte varaga mitteotstarbeliselt ümber käimise pärast.

Ettevõtte teatel selgus sisejuurdluse käigus, et rikkumisi korda saatnud HKScan Estonia töötajad on ostnud tooteid ja teenuseid ettevõtetelt, mida omavad kas nad ise või nendega seotud osapooled. Nende hankelepingute koguväärtus on olnud aastatel 2013 kuni 2016 umbes 28 miljonit eurot.

Uurimisest selgus, et HKScani ja allhankijate vahelistes hankelepingu tingimustes on selge huvide konflikt, kus ei järgitud börsiettevõtetele omaseid ja ka HKScani poolt nõutud läbipaistvuse põhimõtteid. Kõnealused allhankijad olid seotud sea- ja linnukasvatusega, sööda tootmise või muude teenustega nagu transport ja hooldustööd, mis on lähedalt seotud HKScani põhitegevusega.

HKScani käitumisjuhiste kohaselt peaks töötajad vältima neid situatsioone, mis võivad viia huvide konfliktini HKScani ja töötaja või muu osapoole, nende sugulaste või nende poolt juhitavate ettevõtetega.

HKScan alustas novembri keskel ettevõttesisest juurdlust oma Baltikumi äritegevuse üle; üle vaadati kogu juhtkonna tegevus ja osa juhtkonnast vabastati selguse saamiseni oma töökohustustest. Kontserni turundusjuht Anne Mere määrati vastutama ajutiselt HKScan Baltikumi tegevuste eest, alludes HKScan Oyi tegevjuht Jari Latvanenile.

Teema:
Streik!! (20)
Tagid:
kontsern, lihatööstus, leping, Baltikumi üksus, HKScan, Lauri Kallikorm, Jari Latvanen, Teet Soorm, Soome, Eesti

Peamised teemad