08:27 24. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1901
  • RUB90.3507
Uudised
lühendatud link
20 0 0

RMK lõpetab teisipäeval 1,3 miljonit eurot maksma läinud tööd Eesti ja Venemaa ajutise kontrolljoone Eesti poolsel piiriribal; kokku puhastati võsast ja metsast 136 kilomeetri pikkune ala suurusega 366 hektarit, sellest 70 protsenti ka freesiti.

TALLINN, 20. detsember — Sputnik. Keskmiselt on puhastatud piiriala 10 meetri laiune, ent on ka kohti, kus see ulatub 300 meetrini. Kogu piirialalt saadi 28 600 tihumeetrit puitu ja 6000 tihumeetrit raidmeid ja tüveseid, millest tehti hakkpuitu.

Piiripuhastustööd läksid maksma 1,3 miljonit eurot, sellest kändude freesimise kulu moodustas 400 000 eurot. Tööde kulud saavad kaetud metsamaterjali müügist saadavast tulust, vahendas BNS.

RMK juhatuse liikme Tavo Uuetalu sõnul iseloomustasid töid keerukad looduslikud olud — palju soist pinnast, künkad ja mäed. "Eriti suured olid kallakud Piusa jõe ääres, mis tegi masinatel seal liikumise raskeks," rääkis Uuetalu. "Ka ilm ei soosinud meid ei möödunud aastal ega tänavugi, aga nüüd on suur töö tehtud ja RMK panus riigipiiri väljaehitamisse antud."

Piiripuhastustöid hakkis omajagu asjaolu, et ala oli jagunenud paljude maaomanike vahel. Politsei- ja Piirivalveameti integreeritud piirihalduse büroo juht Helen Neider-Veerme sõnul olid läbirääkimised maaomanikega personaalsed ja hõlmasid endas lisaks ettepanekute tutvustamisele ka täiendavat selgitustööd, lisaks anti maaomanikele aega ettepanekutesse süüvida ning pidada nõu spetsialistidega.

Mõnel juhul muutusid läbirääkimiste käigus omanikud ja protsess tuli uuesti läbi teha. Oma aja võtsid ka toimingud notarite juures. "Personaalse lähenemise tulemusel kujunes kogu protsess küll planeeritust mõnevõrra pikemaks, kuid aitas maaomanikel paremini mõista tehtud ettepanekute sisu ja tänaseks on läbirääkimised pea täies mahus lõppenud," sõnas Neider-Veerme.

RMK alustas Eesti ja Venemaa vahelist kontrolljoone ala puhastamist 31. oktoobril 2014. Tööde käigus raius RMK piirialal oleva metsa ja võsa, freesis kände ja korraldas raadatava metsamaterjali äraveo. Lisaks maismaa võsast puhastamisele koristas RMK piirialadelt ka mahalangenud puud ja kopratammid.

Tagid:
piiririba, mets, puhastus, RMK

Peamised teemad