09:30 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Uudised
lühendatud link
Terrorirünnak Berliini jõuluturul (18)
3770

Berliini liiduvabariigi siseministeeriumi juht andis korralduse hoida linna jõuluturud teisipäeval suletuna pärast esmaspäeval toimunud veokirünnakut, milles hukkus 12 inimest.

TALLINN, 20. detsember — Sputnik. Berliini siseminister Andreas Geisel ütles oma föderaal- ja piirkondlikele ametivendadele, et jõuluturgude operaatorfirmadel paluti hoida jõuluturud suletuna, austusest esmaspäeva õhtul toimunud rünnakus hukkunute ja nende omaksete vastu.

Ministeeriumi sõnul leppisid ametnikud kokku, et Saksamaal toimuvad jõuluturud ja teised suursündmused peaksid jätkuvalt toimuma ning otsused julgeoleku tugevdamisest langetatakse kohalikul tasandil, vehendas BNS.

Berliini politsei otsustas rünnaku tõttu suurendada linnas liikuvate relvastatud patrullide arvu. Samm astuti "ennetaval eesmärgil", öeldi politsei teates Twitteris.

Saksa võimud usuvad, et esmaspäeva õhtul Berliini jõuluturul juhtunu oli "terrorirünnak", ütles kantsler Angela Merkel teisipäeval.

"Meile teadaolevatele andmetele tuginedes peame eeldama, et tegemist oli terrorirünnakuga," ütles Merkel.

"Tean, et meie (olukord) saab olema meie jaoks erakordselt raske, kui leiab kinnitust väide, et selle rünnaku sooritaja taotles Saksamaalt kaitset ja varjupaika."

Välisminister Sven Mikser mõistis hukka rünnaku Berliinis. "Avaldan südamest kaastunnet elu kaotanute peredele ja lähedastele ning soovin kannatanutele kiiret paranemist. Oleme sel kurval ajal mõtteis kõigiga, keda see tragöödia puudutab," sõnas Mikser välisministeeriumi teatel.

"Berliinis toimunu oli koletu kuritegu kõige inimliku vastu, millel ei saa olla meie ühiskonnas kohta. Mõistan teravalt hukka vägivallateod, mis võtavad süütutelt inimestelt elu ning tekitavad hirmu, meeleheidet ja leina. Avaldame Saksamaa valitsusele solidaarsust ning seisame ühiselt meie väärtuste ja julgeoleku eest," ütles Mikser.

Berliini jõululaadal sõitis esmaspäeva õhtul rahva sekka veok. Sõiduki juht peeti kinni ning sellest leiti surnuna ka üks Poola kodanik. Vahejuhtumis hukkus kokku 12 ja viga sai veel 48 inimest.

Saksa meedias levib julgeolekuallikatele tuginev kuuldus, et rünnaku arvatav toimepanija oli 2015. aasta lõpus või tänavu aasta algul Saksamaale saabunud pakistanlane.

Teema:
Terrorirünnak Berliini jõuluturul (18)
Tagid:
terrorirünnak, Sven Mikser, Angela Merkel, Berliin

Peamised teemad