22:05 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Uudised
lühendatud link
Terrorirünnak Berliini jõuluturul (18)
32 0 0

Kaitsepolitseiamet pole seni täheldanud Eestis ilminguid, mis siinset ohutaset tõstaks.

TALLINN, 20. detsember — Sputnik. Rootsi ja Taani politsei tugevdas Berliinis toimunud veokirünnaku tõttu kohalolekut Oslos ja Kopenhaagenis ning Londoni politsei vaatab üle oma julgeolekumeetmeid.

Norra rahvusrinhäälingu NRK andmeil on politsei kohalolek selgelt nähtav lisaks Oslo jõuluturule ka kesklinna teistes rahvarohketes kohtades. Kopenhaagenis patrullib politsei lisaks jõuluturule ka Strögeti tänaval, vahendas BNS.

Soome politsei teatel tugevdat kohalolekut Soome jõuluturgudel juba esmaspäeval.

Londoni politsei teatel kaalutakse olukorrale hinnangu andmisel "tervet hulka ohte, kaasa arvatud suurte sõidukite kasutamist".

Ka Läti julgeolekupolitsei viidi kõrgendatud valmisolekusse, teatas amet teisipäeval.

Julgeolekupolitseil ei ole teavet otsesest terroriohust Lätis, seetõttu esialgu ei kavatseta tõsta esialgu terroriohu taset, kuid hindab vaatamata sellele olukorda pidevalt ja teeb koostööd välismaiste partnerteenistustega, et rakendada terroriohu suurenedes kiiresti ennetusmeetmeid, lisati avalduses.

Kaitsepolitseiamet pole seni täheldanud Eestis ilminguid, mis terroriohuga seoses siinset ohutaset tõstaks.

Terrorismi raskuspunkt nihkub Läände aastatel 2017-2020.
© AP Photo / Maya Alleruzzo

Saksamaal Berliinis esmaspäeva toimunud rünnakut kommenteerides kinnitas siseminister Andres Anvelt, et Euroopa ja Eesti siseturvalisuse ametid annavad tänaste olemasolevate jõududega endast maksimumi, et tagada meie julgeolek ja turvatunne.

„Selliste rünnakute eesmärk on hirmu külvamine ja seeläbi meie otsuste mõjutamine ja kahju tekitamine. Täna hommikul meie ning meie partnerite julgeoleku- ja siseturvalisuse asutustelt saadud värske ülevaate kohaselt Eesti ohutase tõusnud ei ole. Hetkeseisuga puudub info, et rünnakus oleks viga saanud Eesti kodanikud," lisas Anvelt.

Kaitsepolitseiamet ja politsei-ja piirivalveamet teevad nii riigisiseselt kui ka rahvusvahelises koostöös teiste asutustega kõik endast oleneva selliste rünnakute ennetamiseks ja tõkestamiseks. Kaitsepolitseiamet pole seni täheldanud Eestis ilminguid, mis siinset ohutaset tõstaks. Politsei- ja Piirivalveamet instrueerib pühade perioodil täiendavalt patrulle ning samuti pööratakse turvalisuse tagamisel suuremat tähelepanu videovõimekusele ning olukorra jälgimisele suurema liikluse- ja külastatavusega piirkondades.

Siseminister Andres Anvelt saatis Saksamaa siseminister Karl Ernst Thomas de Maizière'ile oma kaastundeavalduse seoses Berliinis toimunud rünnakuga.

Esmaspäeval sõitis Berliinis jõuluturule rahvasumma veoauto, tappes vähemalt 12 inimest. Poolas registreeritud masinat juhtis väidetavalt veebruaris Saksamaale jõudnud Afganistani või Pakistani pagulane. Politsei arvates suunas ta auto rahvasumma tahtlikult.

Teema:
Terrorirünnak Berliini jõuluturul (18)

Samal teemal

Merkeli hinnangul tehti jõuluturule terrorirünnak
Berliini jõululaata rammis veok
Tagid:
julgeolekusüsteem, KaPo, politsei, Taani, London, Rootsi, Soome, Läti, Eesti

Peamised teemad