09:32 25. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Uudised
lühendatud link
Ankaras tapeti Vene suursaadik Türgis (17)
4023

Vene president Vladimir Putin kutsus teisipäeval Vene suursaadiku tapmise ja terrorirünnaku järel Berliinis rahvusvahelist kogukonda ühendama jõud terrorismi vastu võitlemiseks.

TALLINN, 20. detsember — Sputnik. "Me näeme ja teame, mis teistes riikides juhtub. Näib, et Euroopas pandi toime järjekordne seda tüüpi kuritegu. Berliinis sai palju inimesi surma," lausus Putin julgeolekutöötajate päeva puhul korraldatud vastuvõtul.

"Avaldades kaastunnet ja soovides vigastatutele kiiret paranemist, kordame seda, mida oleme korduvalt pakkunud ja pakume nüüd — ühendada jõupingutused võitluses rahvusvahelise terrorismiga," sõnas Vene riigipea, vahendas BNS.

Putini sõnul on see ainus viis terrorismi alistamiseks.

Venemaa riigipea andis julgeolekuteenistustele käsu karmistada julgeolekumeetmeid kodu- ja välismaal. "Palun eriteenistustel rakendada lisameetmeid julgeoleku tagamiseks Venemaal ja välismaal, karmistada Vene institutsioonide ja töötajate turvameetmeid välismaal," vahendasid Vene uudisteagentuurid Putini sõnu julgeolekutöötajate päeva puhul korraldatud vastuvõtul.

Putini sõnul peaksid eriteenistuste juhid tõhustama koostööd välisriikide luureteenistusega.

Samuti rõhutas Vene president vaenlaste mis tahes Vene-vastaste plaanide õigeaegse avastamise tähtsust. "Vaenlaste mis tahes plaanide õigeaegne avastamise ükskõik mis allikast on tähtis. Samuti peame kinnistama hiljuti välisriikide luureteenistuste tõrjumisel tehtud saavutusi. Ärgem unustagem, et need teenistused jätkavad katseid saada ligipääsu poliitilise, sõjalise, majandusliku ja teadusliku iseloomuga infole," ütles Putin Kremlis julgeolekutöötajate päeva puhul korraldatud vastuvõtul.

Vene riigipea andis julgeolekutöötajatele ülesande jätkata selget ja kompetentset tegevust kõigis terrorismi-vastastes suundades. "On vaja jätkata maksimaalse enesevalitsuse ja valmisolekuga. See kehtib nii föderaalse julgeolekuteenistuse kui ka teiste selles vallas tegutsevate eriteenistuste kohta," lausus Putin.

"Riikliku terroritõrjekomitee koordineeriv roll tuleb säilitada kõrgel tasemel," ütles ta.

Putin sõnas, et julgeolekutöötajad peavad pöörama suurt tähelepanu äärmusluse vastasele võitlusele. "Te peate resoluutselt maha suruma ksenofoobia ja rahvusluse propaganda, muuhulgas sotsiaalvõrgustikes, ja hoidma ära noorte kaasamise radikaalsetesse rühmitustesse. Sellised katsed kujutavad meie paljurahvuselise ühiskonna stabiilsusele tõelist ohtu."

Venema presidendi sõnul peavad pideva kontrolli alla jääma ka korruptsiooni ja majanduskuritegude vastase võitluse, riigipiiride senisest tugevama kaitsmise, avaliku halduse ja sidepidamise ladusa toimimise tagamise teemad.

Putin sõnas, et Vene julgeolekuteenistustes töötavad praegu ühtse meeskonnana kõrgelt kvalifitseeritud inimesed, kelle käsutuses on arvestavad operatiiv- ja tehnilised võimekused.

Teema:
Ankaras tapeti Vene suursaadik Türgis (17)
Tagid:
julgeolekutöötajad, Andrei Karlov, Vladimir Putin, Venemaa

Peamised teemad