08:08 18. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
Türgi politsei. Illustratiivne foto.

Türgi süüdistas Venemaa saadiku tapmises Güleni liikumist

© AP Photo / Emrah Gurel
Uudised
lühendatud link
Ankaras tapeti Vene suursaadik Türgis (15)
3301

Türgi siseministeerium tuvastas, et diplomaati tulistas 22-aastane Türgi politseinik Mevlüt Mert Altıntaş.

TALLINN, 21. detsember — Sputnik. Türgi välisminister Mevlut Cavusoglu süüdistas teisipäeval Venemaa suursaadiku tapmises eksiilvaimuliku Fethullah Güleni liikumist, edastas riiklik uudisteagentuur Anadolu.

"Türgi ja Venemaa teavad, et rünnaku taga on FETO," ütles Cavusoglu viidates Güleni liikumisele võimude poolt antud nimetusele.

Otsekohese kõnepruugi poolest tuntud Ankara linnapea Melih Gökçek ütles Twitteris juba varem, et ründaja võis olla seotud 15. juuli riigipöördekatse korraldamises süüdistatava eksiilvaimuliku Güleni liikumisega, vahendas BNS.

Valitsusmeelne meedia on samuti kuulutanud, et Ankara peab Fethullahi Terroriorganisatsiooni (FETO) Vene suursaadiku tapmise korraldajaks.

Gülen ise on tapmise terrorirünnakuna hukka mõistnud ja öelnud, et on juhtunust vapustatud.

Venemaa suursaadik Türgis Andrei Karlov tapeti 19. detsembril fotonäituse avamisel Ankaras.

Türgi siseministeerium tuvastas, et diplomaati tulistas 22-aastane Türgi politseinik Mevlüt Mert Altıntaş. Ta tappis Karlovi mõne püstolilasuga, põhjendades oma tegu Venemaa poliitikaga Süürias. Kannatada sai veel kaks inimest. Türgi eriüksuslased tapsid ründaja.

Erdoğan ütles novembris, et ta on pettunud selles, kuidas USA presidendi Barack Obama administratsioon jätkab tema poliitilise rivaali Fethullah Güleni varjamist. Erdoğani sõnul peaks USA alates 1999. aastast Pennsylvanias elava Türgi vaimuliku välja andma, kuna Ankara peab just teda juulikuise ebaõnnestunud riigipöördekatse korraldajaks.

Gülen eitab süüdistusi.

Türgi president rõhutas, et putšikatsele järgnenud sammud riigipöörajate mahasurumisel olid õiguslikud ja kohased. Erdoğani sõnul usub Türgi avalikkus USA toetust riigipöördekatsele senikaua, kui Güleni Türgi võimudele välja ei anta.

Teema:
Ankaras tapeti Vene suursaadik Türgis (15)
Tagid:
tapmine, Andrei Karlov, suursaadik, Türgi

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  49
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  21
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  47