11:33 21. Veebruar 2018
Tallinn-12°C
Kuula otse
Saksa võimud on hoiatanud, et rünnaku toimepanija võib endiselt olla jooksus

Islamiriik võttis vastutuse Berliini terrorirünnaku eest

© REUTERS / PAWEL KOPCZYNSKI
Uudised
lühendatud link
Terrorirünnak Berliini jõuluturul (18)
1511

Sunniitlik äärmusrühmitus Islamiriik (IS) võttis teisipäeval vastutuse Berliinis korraldatud terrorirünnaku eest.

TALLINN, 21. detsember — Sputnik. Sunniitlik äärmusrühmitus Islamiriik (IS) võttis teisipäeval vastutuse Berliinis korraldatud terrorirünnaku eest.

Pühasõdalaste eestkõneleja sõnul oli ründaja rühmituse võitleja, kelle sihtmärgiks olid "ristisõdijate koalitsiooni kodanikud", vahendas BNS.

Saksa võimud vabastasid teisipäeval tõendite puudumise tõttu Berliini veokirünnaku järel kinni peetud Pakistanist Saksamaale saabunud asüülitaotleja, ütlesid prokurörid.

"Süüdistatav, kes peeti kinni seoses rünnakuga Berliini jõululaadal 19. detsembril, lasti täna õhtul föderaalprokuröri käsul vabadusse," teatas prokuratuur avalduses. Võimud teatasid varem, et mees jõudis 2015. aasta detsembris Pakistanist Saksamaale ja saabus veebruaris Berliini.

"Senise kohtuekspertiisi tulemused ei andnud tõendeid süüdistatava kohaloleku kohta veoki juhikabiinis kuriteo toimepanemise ajal," lisati teates.

Berliini jõululaadal sõitis esmaspäeva õhtul rahva sekka veok, hukkus 12 ja sai viga 48 inimest. Saksa võimud on hoiatanud, et rünnaku toimepanija võib endiselt olla jooksus.

Teema:
Terrorirünnak Berliini jõuluturul (18)
Tagid:
terrorirünnak, Islamiriik, politsei, jõululaat, Berliin

Peamised teemad

 • EL-i elanikud ei pea Venemaad Euroopa osaks, illustreeriv foto

  Üle poole Prantsusmaa (65%) ja Suurbritannia (52%), aga ka 46% Saksamaa elanikest ei pea Venemaad Euroopa osaks, samal ajal on Poola elanikud vastupidisel seisukohal – vaid 20% vastanutest nõustub sellega, et Venemaa ei ole Euroopa.

  7
 • Haapsalu–Noarootsi jäätee on avatud

  Kolmapäeval, 21. veebruaril kell 8.30 avatakse soodsate ilmaolude korral Haapsalu–Noarootsi jäätee sõidukitele tegeliku massiga kuni 2,5 tonni, teatas Maanteeamet.

  6
 • Läti lipp

  Läti pangandus on teist korda kahe nädala jooksul sattunud skandaali keskpunkti. Asjatundjad ei välista, et need paljastused viivad välja süsteemse kriisini ja pisikese Balti riigi pangasüsteemi degradeerumiseni.

  26