21:29 24. Märts 2018
Tallinn+ 2°C
Kuula otse
Libarakendused võivad varastada raha või nakatada telefoni pahavaraga, illustratiivne foto

Tele2 hoiatab müügile paisatud libarakenduste eest

© Sputnik / Александр Кряжев
Uudised
lühendatud link
19 0 0

Tele2 tootedirektor Katrin Aron hoiatab, et enne jõule on nii Google’i kui Apple’i mobiilirakenduste poodidesse jõudnud hulk libarakendusi, mis võivad varastada raha või nakatada telefoni pahavaraga.

TALLINN, 21. detsember — Sputnik. Aroni sõnul toimivad võltsäpid sarnaselt libaveebilehtedega, mille puhul teevad petturid mõnele tuntud kaubamärgile sarnase kujundusega lehe, vahendas BNS.

"Näiteks paljastati hiljuti suurte rahvusvaheliste veebipoodide Overstock, Zappos ja Foot Locker ning ka Eestis ülipopulaarsete Pokemon Go ja Angry Birds mängude libaäpid," ütles Aron ja lisas, et turvaekspertide hinnangul luuakse peturakendusi peamiselt Hiinas.

"Soovitan olla mobiilirakendustega kauba tellimisel ja oma krediitkaardi andmete sisestamisel ettevaatlik ja kontrollida eelnevalt tausta. Võib juhtuda, et maksad libarakendusele raha, aga kaupa ei saa. Osad võltsäpid sisaldavad pahavara, et personaalset infot varastada või telefon lukustada ja taasavamiseks lunaraha nõuda. Kõige kahjutumad libaäpid levitavad aga lihtsalt reklaame," rääkis Aron.

"Tihti arvatakse, et Apple Store veebipood on täiesti turvaline, sest iga äpp läbib sinna jõudmiseks põhjaliku kontrolli ja testimise. Nii Androidi kui Apple'i rakendustepoode kontrollitakse ja puhastatakse pidevalt, kuid petturid pääsevad ikkagi aeg-ajalt läbi," lisas Aron.

Tagid:
pettus, pahavara, võltsäpid, hoiatus, libarakendused, Tele2, Katrin Aron, maailm, Eesti

Peamised teemad