08:06 18. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
Baltijaam Tallinnas. Rong Tallinn-Moskva

Piiril võivad pühade ajal tekkida järjekorrad

© Sputnik / Вадим Анцупов
Uudised
lühendatud link
1701

Varasemate aastate kogemus näitab, et kõige suurem on piiriületuste koormus Eestisse sisenemisel perioodil 24. detsember kuni 4. jaanuar ning Eestist väljumisel 4.-9. jaanuarini.

TALLINN, 21. detsember — Sputnik. Eesootaval pühade perioodil tõstab politsei- ja piirivalveamet (PPA) piiripunktides tehnilist võimekust ning tööl on tavapärasest enam ametnikke, samas võib sellegi poolest paljude piiri ületada soovivate inimeste üheaegne saabumine kaasa tuua ajutisi seisakuid ning tavapärasest pikemaid järjekordi.

„Viimaste aastate kogemus näitab, et pühade ajal võib Narva piiripunktis piiriületajate arv ööpäevas küündida kuni 13 000 ja Luhamaa piiripunktis 3500 inimeseni. Tavapärane ööpäevane piiriületuste hulk väljaspool pühade perioodi on Narvas keskmiselt 8000 inimest ja 1200 sõidukit ning Luhamaal 1000 inimest ja 700 sõidukit. Kel võimalik, soovitame Narva piiripunkti kõrval kaaluda piiriületust Luhamaa või Koidula piiripunkti kaudu, kus eeldatavasti on elava järjekorra ooteaeg lühem kui Narva piiripunktis," ütles Lõuna prefektuuri piirivalvebüroo juht Tamar Tamm, vahendas BNS.

Kõige suurem on piiriületuste koormus Eestisse sisenemisel perioodil 24. detsember kuni 4. jaanuar ning Eestist väljumisel 4.-9. jaanuarini. „Neil, kel pole märgitud ajavahemikel möödapääsmatut vajadust Eesti välispiiri ületada, soovitame oma reis pigem pisut edasi lükata. Järjekorras ootamise arvelt hoiate kokku väärtuslikku aega, mida lähedaste seltsis veeta," soovitas Tamm.

Ta lisas, et kuivõrd suur osa inimestest soovib piiri ületada üsna üheaegselt aastavahetuse eel ja uue aasta jaanuari kuu esimesel poolel, aitab pikemaid järjekordi Eestist väljumisel vältida piiriületuseks aja broneerimine veebilehel www.eestipiir.ee. Samuti saab sellel leheküljel jälgida Narva, Luhamaa ja Koidula piiripunktide ootejärjekorras olevate sõidukite hulka ning eeldatavat ooteaega. „Teeme piiripunktides kõik endast sõltuva, et piiriületused inimestele võimalikult ladusalt kulgeksid. Kindlasti on suureks abiks, kui inimesed aegsasti läbi broneerimissüsteemi oma piiriületuse planeerivad," soovitas ta.

Tallinna ja Moskva vahel rongiliiklust korraldav AS Go Rail teatas samuti, et venelastel on huvi väga suur. "Venelaste huvi on väga suur õnneks. Kindlasti suurem kui eelmine aasta," ütles Go Raili juhatuse esimees Alar Pinsel BNS-ile. Tema sõnul on praeguseks kõik kohad välja müüdud ja nõudluse teenindamiseks üritab firma aastavahetuseks liinile tuua lisavaguneid.

Alates 23. detsembrist 2016 kuni 9. jaanuarini 2017 kehtib Tallinn-Moskva-Tallinn rongiliinil ajutine pühadegraafik. Sel perioodil väljub rong Tallinnast Balti jaamast tavapärasest 40 minutit varem kell 15:30, Tapalt 16:26, Jõhvist 17:24 ja Narvast 18:40. Ivangorodist väljub rong Moskva aja järgi kell 20:50.

Go Rail müüs eelmise aasta detsembris Tallinn-Peterburi-Moskva rongiliinil ligi 10 000 piletit, mida on kaks ja pool korda rohkem kui 2014. aasta detsembris.

Euroopa Liidu välispiiri ületamisel peab reisijal kaasas olema kehtiv reisidokument. Kolmanda riigi kodanikul, kes viibib Eestis viisa alusel, tuleb lisaks jälgida nii viisa kehtivusaega kui ka lubatud viibimisaega. Viisa kehtivuse lõppemise ajaks või lubatud viibimisaja lõppedes on välismaalane kohustatud Eestist lahkuma. Vastasel juhul puudub välismaalasel Eestis viibimise alus ning tema Eestis viibimine on ebaseaduslik. Samamoodi tuleb veenduda, et kaasas oleks sõiduki dokumendid, sõiduk oleks tehniliselt korras ning kaasas ei oleks Eestis keelatud esemeid nagu näiteks antiradarid, elektrišokirelvad ja muu sarnane.

Tagid:
järjekord, rong, piir, jõulud, Go Rail, PPA

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  49
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  21
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  47