08:07 18. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
Illustratiivne foto

EL esitas ettepanekud terrorismi rahastamise tõkestamiseks

© AP Photo / Thomas Kienzle
Uudised
lühendatud link
821

Euroopa Liit tegi kolmapäeval ettepanekud rahaülekannete ja kullasaadetiste rangemaks kontrolliks, soovides sellega tõkestada terrorismi rahastamist.

TALLINN, 21. detsember — Sputnik. EL-i ametnikud pakkusid välja suuremad volitused arvatavate terroristide varade külmutamiseks, rahapesu tõkestamiseks ning terrorismi finantseerimise tõkestamiseks, vahendas BNS.

"Tänaste ettepanekutega tugevdame oma juriidilisi meetmeid terroristide ning kurjategijate rahaliste allikate häirimiseks ja äralõikamiseks," sõnas Euroopa Komisjoni asepresident Frans Timmermans.

"Me peame tagama, et meil on olemas vahendid kahtlaste rahavoogude peatamiseks," ütles ta.

Timmermansi sõnul suurendab EL-i kava korrakaitseorganite koostööd terve bloki ulatuses.

Ettepanekud näevad ette piiriüleste juurdluste tõhustamist rahapesu vastu ning nõuavad rangemat kontrolli sularaha ja 10 000 eurot või rohkem endaga kaasas kandvatele, blokki saabuvatele või sealt lahkuvatele inimestele.

Teiste ettepanekute seas tahetakse veel laiendada tollikontrolli volitusi posti või kaubasaadetiste abil liigutatud rahasummade ning väärtuslikele kaubaartiklite nagu kuld üle.

Tagid:
kuld, tõkestamine, rahastus, terrorism, Euroopa Komisjon, Frans Timmermans, EL

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  49
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  21
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  47