11:29 21. Veebruar 2018
Tallinn-12°C
Kuula otse
Illustratiivne foto

EL esitas ettepanekud terrorismi rahastamise tõkestamiseks

© AP Photo / Thomas Kienzle
Uudised
lühendatud link
821

Euroopa Liit tegi kolmapäeval ettepanekud rahaülekannete ja kullasaadetiste rangemaks kontrolliks, soovides sellega tõkestada terrorismi rahastamist.

TALLINN, 21. detsember — Sputnik. EL-i ametnikud pakkusid välja suuremad volitused arvatavate terroristide varade külmutamiseks, rahapesu tõkestamiseks ning terrorismi finantseerimise tõkestamiseks, vahendas BNS.

"Tänaste ettepanekutega tugevdame oma juriidilisi meetmeid terroristide ning kurjategijate rahaliste allikate häirimiseks ja äralõikamiseks," sõnas Euroopa Komisjoni asepresident Frans Timmermans.

"Me peame tagama, et meil on olemas vahendid kahtlaste rahavoogude peatamiseks," ütles ta.

Timmermansi sõnul suurendab EL-i kava korrakaitseorganite koostööd terve bloki ulatuses.

Ettepanekud näevad ette piiriüleste juurdluste tõhustamist rahapesu vastu ning nõuavad rangemat kontrolli sularaha ja 10 000 eurot või rohkem endaga kaasas kandvatele, blokki saabuvatele või sealt lahkuvatele inimestele.

Teiste ettepanekute seas tahetakse veel laiendada tollikontrolli volitusi posti või kaubasaadetiste abil liigutatud rahasummade ning väärtuslikele kaubaartiklite nagu kuld üle.

Tagid:
kuld, tõkestamine, rahastus, terrorism, Euroopa Komisjon, Frans Timmermans, EL

Peamised teemad

 • EL-i elanikud ei pea Venemaad Euroopa osaks, illustreeriv foto

  Üle poole Prantsusmaa (65%) ja Suurbritannia (52%), aga ka 46% Saksamaa elanikest ei pea Venemaad Euroopa osaks, samal ajal on Poola elanikud vastupidisel seisukohal – vaid 20% vastanutest nõustub sellega, et Venemaa ei ole Euroopa.

  7
 • Haapsalu–Noarootsi jäätee on avatud

  Kolmapäeval, 21. veebruaril kell 8.30 avatakse soodsate ilmaolude korral Haapsalu–Noarootsi jäätee sõidukitele tegeliku massiga kuni 2,5 tonni, teatas Maanteeamet.

  6
 • Läti lipp

  Läti pangandus on teist korda kahe nädala jooksul sattunud skandaali keskpunkti. Asjatundjad ei välista, et need paljastused viivad välja süsteemse kriisini ja pisikese Balti riigi pangasüsteemi degradeerumiseni.

  26