10:03 21. September 2017
Tallinn+ 9°C
Kuula otse
Illustratiivne foto

EL esitas ettepanekud terrorismi rahastamise tõkestamiseks

© AP Photo / Thomas Kienzle
Uudised
lühendatud link
721

Euroopa Liit tegi kolmapäeval ettepanekud rahaülekannete ja kullasaadetiste rangemaks kontrolliks, soovides sellega tõkestada terrorismi rahastamist.

TALLINN, 21. detsember — Sputnik. EL-i ametnikud pakkusid välja suuremad volitused arvatavate terroristide varade külmutamiseks, rahapesu tõkestamiseks ning terrorismi finantseerimise tõkestamiseks, vahendas BNS.

"Tänaste ettepanekutega tugevdame oma juriidilisi meetmeid terroristide ning kurjategijate rahaliste allikate häirimiseks ja äralõikamiseks," sõnas Euroopa Komisjoni asepresident Frans Timmermans.

"Me peame tagama, et meil on olemas vahendid kahtlaste rahavoogude peatamiseks," ütles ta.

Timmermansi sõnul suurendab EL-i kava korrakaitseorganite koostööd terve bloki ulatuses.

Ettepanekud näevad ette piiriüleste juurdluste tõhustamist rahapesu vastu ning nõuavad rangemat kontrolli sularaha ja 10 000 eurot või rohkem endaga kaasas kandvatele, blokki saabuvatele või sealt lahkuvatele inimestele.

Teiste ettepanekute seas tahetakse veel laiendada tollikontrolli volitusi posti või kaubasaadetiste abil liigutatud rahasummade ning väärtuslikele kaubaartiklite nagu kuld üle.

Tagid:
kuld, tõkestamine, rahastus, terrorism, Euroopa Komisjon, Frans Timmermans, EL

Peamised teemad

 • Peaminister Jüri Ratas kohtus Brüsselis Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Junckeriga

  Peaminister Jüri Ratas arutas kolmapäeval Brüsselis Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Junckeriga, kuidas ta soovib edasi liikuda ambitsioonikate ideedega, mille käis välja nädala eest kõnes Euroopa Parlamendi ees.

  4
 • Sputniku videosillast osavõtjad

  Poliitikaeksperdid on veendunud, et ka pärast Venemaa sõjaväelaste väljaviimist Valgevene territooriumilt jätkavad lääne poliitikud neid ühisõppusi teravalt kritiseerima

  21
 • Rein Müllerson

  Rahvusvahelise meediaklubi Formaat A3 kutsel Krimmi külastanud Tallinna Õigusinstituudi direktor, õigusteaduste doktor professor Rein Müllerson rääkis oma visioonist tänase maailma poliitilise olukorra suhtes.

  46