21:37 22. Märts 2018
Tallinn+ 0°C
Kuula otse
Kremli pressisekretär Dmitri Peskov

Peskov: vabameelset Putinit nimetavad konservatiiviks vaenlased

© Sputnik / Asatur Yesayants
Uudised
lühendatud link
19 0 0

Vene president Vladimir Putin on loomult täielik vabameelne, mitte tagurlane, kes ei tunne sõna "vabadus", ütles Kremli pressisekretär Dmitri Peskov kolmapäeval.

TALLINN, 21. detsember — Sputnik. "Teate, vaenlased, eelkõige välismaised, aga ka mõned Venemaal, arvavad, et Putin on pigem tagurlane ja selline riigimees, kellele sõna "vabadus" on võõras. Aga loomult on Putin täielik vabameelne, märksa vabameelsem, kui need vabameelseteks nimetatavad, kes peavad end "opositsiooniks," ütles Peskov teleusutluses.

Ta lisas, et president on "täiesti vabameelne oma lähenemisel majandusele, sotsiaalpoliitikale jne", vahendas BNS.

Pressisekretär märkis, et raskustele vaatamata majanduse struktuur järk-järgult muutub. "Aeglaselt, kuid kindlalt väheneb nafta ja gaasi müügist saadav tuluosa. See kahaneb. Tootmisest, kõrgtehnoloogiast saadav tuluosa aga kasvab järjest. St me vabaneme naftasõltuvusest. Tahaks kiiremini, jah, aga see on väga aeglane protsess. Ja sellisel hiidriigil nagu Venemaa võtab selline protsess kindlasti aastakümneid," ütles Peskov.

Jutt sellest, et USA presidendiks valitud Donald Trump on "Putini mees", on rumalus, ütles Kremli pressisekretär. Teate, see on täielik absurd. See on selline mõttetus," sõnas Peskov intervjuus telekanalile Mir.

Peskov märkis, et "Trump on inimene, kes ei kuulu USA tavapärasesse poliitilisse eliiti ja me teame, et see eliit tõrjus teda algusest peale".

Tema arvates on Ühendriikide järgmisel presidendil võrreldes poliitilise eliidiga "märksa vähem risustatud maailmapilt" ja "vabam käitumisviis".

"Otsustades tema elutee järgi, edu järgi äris, võib öelda, et ta on edukas inimene. See tema iseärasus võimaldab tal saavutada edu," märkis Peskov.

Ta lisas: "Öelda, et ta on Putini mees ainuüksi seepärast, et ta räägib valmidusest suhelda küsimuste lahendamiseks Putiniga, on absurd. See on äärmiselt ebakonstruktiivne. St täiuslik ebakonstruktiivsus."

Peskovi arvates on veneviha "viimase aastakümne USA valimissüsteemi muutumatu kaaslane". "Ja iga kord näeme sedasama valimiste-eelset tsüklit, mis algab venevihapuhanguga. Sedapuhku oli veneviha viidud valimiskampaania tippu. Tegelikult me kõik pidasime seda naljaks — aga nii see oligi, Putin oli valimiskampaania täieõiguslik osaline," rõhutas pressisekretär.

Ta arvas, et sel viisil püütakse USA-s "asendada tõelist juttu majandusmuredest ja julgeolekust millegi muuga". "Kõige lihtsam on asendada see sihukese käraga, määrides Putini ja Venemaa näol pähe täiusliku kurjuse kehastust," märkis Peskov.

Tagid:
veneviha, vabameelne, vabadus, Dmitri Peskov, Donald Trump, Vladimir Putin, USA, Venemaa

Peamised teemad