14:10 22. August 2017
Tallinn+ 17°C
Kuula otse
Terrorirünnak Berliini jõuluturul

Itaalias tapeti Berliini tururünnaku peakahtlusalune

© REUTERS / FABRIZIO BENSCH
Uudised
lühendatud link
Terrorirünnak Berliini jõuluturul (18)
3930

Itaalia politsei lasi reedel Milanos maha Berliini tururünnaku peakahtlusaluse Anis Amri, kinnitas Itaalia siseminister Marco Minniti meedia varasemat teadet.

TALLINN, 23. detsember — Sputnik. Minister ütles Roomas toimunud pressikonverentsil, et tuneeslane Anis Amri sai surmavalt haavata pärast tule avamist politseinike pihta, kes olid peatanud tema auto rutiinseks kontrolliks umbes kell 3 hommikul (Eesti aeg kell 4), vahendas BNS.

"Pole kahtluse varjugi, et tapetu on Anis Amri," ütles minister, kelle sõnul teavitati asjast Saksa võime viivitamatult.

Ajakirjanduse andmetel peatas politsei Amri auto Milano Sesto San Giovanni linnaosas rutiinseks kontrolliks.

Mees võttis aga püstoli välja, järgnes tulevahetus, mille käigus lasti ta maha, vahendas Itaalia uudisteagentuur ANSA. Ka üks politseinik sai haavata.

Minniti sõnul peatasid auto kaks politseinikku.

Amrit kahtlustati esmaspäeval Berliini Breitscheidplatzi jõuluturul veokiga rahva sekka sõitmises. Rünnakus sai surma 12 ja viga 48 inimest. Mitukümmend inimest on haiglas.
Saksa prokuratuur kuulutas Amri kolmapäeval tagaotsitavaks ning pakkus tema tabamiseni viiva informatsiooni eest välja 100 000 euro suuruse preemia, kuid hoiatas, et kahtlusalune "võib olla vägivaldne ja relvastatud".

Saksa siseminister Thomas de Maizière ütles neljapäeval, et Berliini rünnakus kasutatud veoauto kabiinist leiti Amri sõrmejäljed.

Kahtlusalusel oli sidemeid Itaaliaga. Sinna oli ta saabunud 2011. aastal pärast revolutsiooni Tuneesiast põgenedes. Varsti pärast saabumist mõisteti ta Itaalias vangi põgenikekeskuses tulekahju süütamise eest. Amri vabanes 2015. aastal ja rändas edasi Saksamaale.

Saksa prokuratuur kuulutas Amri kolmapäeval tagaotsitavaks ning pakkus tema tabamiseni viiva informatsiooni eest välja 100 000 euro suuruse preemia, kuid hoiatas, et kahtlusalune "võib olla vägivaldne ja relvastatud".

Teema:
Terrorirünnak Berliini jõuluturul (18)
Tagid:
peakahtlusalune, jõuluturg, ohvrid, rünnak, terrorism, Itaalia politsei, Anis Amri, Milan, Berliin, Itaalia

Peamised teemad

 • Terroristi auto

  Autod on muutunud terroristide meelisrelvaks. London, Pariis, Berliin, Nice ja Barcelona – see on loetelu linnadest, kus kurjategijad suunasid auto rahva sekka. Eksperdid arutlevad, kas niinimetatud "autoterrorit" on võimalik võita.

  4
 • Barcelona, politsei sündmuse kohal

  Ripoli terrorirakukese uurijate käsutuses on ütlusi andev asjaosaline. Just tema ütlused aitasid uurimisel esimese 72 tunni jooksul edusamme teha ja välja selgitada imaam Abdelbaki es-Satti võtmeroll. Selle mehe nimi on Mohamed Houli Chemlal, teatab La Repubblica erikorrespondent Barcelonas Carlo Bonini.

  23
 • Olga Ivanova ja Edgar Savisaar esitlesid Savisaare nimekiri

  Uuringufirma Kantar Emor uuringujuhi Aivar Voogi sõnul koguks Savisaare nimekiri kohalikel valimistel Tallinnas augustikuu seisuga ligi 12 protsenti häältest.

  11