07:40 04. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1194
  • RUB77.0055
Uudised
lühendatud link
Eestis on oodata uut valitsuskoalitsiooni (92)
39610

Siseministri määrusega tõstetakse uuest aastast kaitsepolitseiameti (KaPo) töötajate palkasid.

TALLINN, 23. detsember — Sputnik. Määrusega tagatakse politsei ja piirivalve seaduse ning julgeolekuasutuste seaduse rakendamine KaPo politseiametnike ja ametnike töötasustamist käsitlevas osas ning kehtestatakse KaPo politseiametnike ja ametnike palgaastmetele vastavad uued palgamäärad, öeldakse määruse seletuskirjas, vahendas BNS.

Õpetajate palk tõuseb järgmisel aastal kahel korral
© Sputnik / Павел Комаров

KaPo politseiametnike ja nende ametnike, kes ei ole politseiteenistuses, uued palgamäärad algavad 680 eurost esimesel palgaastmel ning kõige kõrgemat, 17. palgaastme töötasu saava kaitsepolitseiniku palk on 3010 eurot. Viienda palgaastme kuupalga määr on 1025 eurot, kümnendal palgaastmel 1665 ja 15. palgaastmel 2470 eurot.

Kui KaPo politseiametnike ja ametnike palkasid ei korrigeerita vastavalt elukalliduse tõusule, võib juhtuda, et nad lahkuvad ametist, mistõttu võib ohtu sattuda riigi põhiseaduslik ja avalik kord, territoriaalne terviklikkus ning turvalisus. KaPo politseiametnikele ja ametnikele konkurentsivõimelise töötasu maksmine tagab riigi julgeoleku, märgitakse seletuskirjas.

Kui töötasu ei vasta KaPo politseiametnike ja ametnike ootusele, mistõttu nad ametist lahkuvad, siis mõjutab see oluliselt teenistusse jäävate ametnike töökoormust. Seetõttu võib aga suureneda stress või halveneda tervis, mistõttu väheneb töö kvaliteet. Ka aitab konkurentsivõimeline palk kindlustada kvalifitseeritud spetsialistide värbamise ning vähendada kogemustega teenistujate lahkumist, seisab seletuskirjas.

Teema:
Eestis on oodata uut valitsuskoalitsiooni (92)
Tagid:
töötasu, palgamäär, politseinik, määrus, ametnik, palgad, KaPo, Eesti

Peamised teemad