01:11 14. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1329
  • RUB80.1470
Uudised
lühendatud link
Lennukatastroof võttis Mustal merel 92 elu (12)
6833

Vene saatkond Eestis avas seoses pühapäevase lennukatastroofiga kaastunderaamatu.

TALLINN, 26. detsember — Sputnik. Soovijad saavad teha sissekandeid elektroonilisse kaastunderaamatusse aadressil: https://www.facebook.com/RusEmbEst/.

Eesti välisministeerium avaldas pühapäeval kaastunnet Twitteri vahendusel: "Meie kaastunne Venemaa lennukatastroofis hukkunute peredele ja sõpradele."

Vene president Vladimir Putin kuulutas esmaspäeva üleriigiliseks leinapäevaks

Lennuki kere on leitud

Vene sukeldujad leidsid 92 inimesega pardal Musta merre kukkunud sõjaväelennuki osi, teatas esmaspäeval Vene meedia.

"Rusud on 27 meetri sügavusel pooleteist kilomeetri kaugusel kaldast," ütles eriolukordade ministeeriumi otsingu- ja päästemeestkonna pressiesindaja Rimma Tšernova.

Vene uudisteagentuurid olid varem teatnud anonüümsetele allikatele viidates, et leitud on lennukikere, kuid kohalikud võimud seda ei kinnitanud.

Tšernova sõnul kavatsevad sukeldujad kasutada kaugjuhitavat sukeldumisaparaati, et kindlaks teha lennukiosade täpne suurus ja koordinaadid ja siis otsustada, mida edasi teha.

Musta merre kukkunud reisilennuki Tu-154 asukoht võidakse kindlaks teha esmaspäeva jooksul, ütles ennem Vene õhujõudude ülem Viktor Bondarev.

"Usun, et lennuki asukoht merepõhjas suudetakse kindlaks teha tänase päeva jooksul," ütles Bondarev ajakirjanikele. Bondarevi sõnul asuvad lennuki pardasalvestid sabas, mis sai õnnetuses kõige vähem kahjustada.

Enamik ohvreid on ilmselt lennukis

Valdav osa pühapäeval Sotši rannikul Musta merre kukkunud Tu-154 pardal olnud inimeste surnukehadest on ilmselt endiselt lennuki sees, ütles esmaspäeval Krasnodari krai kuberner Venjamin Kondratjev.

Kuberneri sõnul on praeguseks leitud vaid 11 hukkunu surnukehad. "See on minu ja päästetöötajate arvamus. Võib-olla ei saanud lennuk väga tugevasti kannatada ja seetõttu on valdav osa ohvritest endiselt vrakis," ütles Kondratjev telekanalile Rossija-24. 

Terroriakt ei ole peaversioon

Pühapäevase lennukatastroofi uurimisel ei viita seni miski terrorirünnaku või sabotaaži võimalusele, teatas esmaspäeval Venemaa Föderaalne Julgeolekuteenistus.

FSB teatel on hetkel lennukatastroofi uurimisel peateooriateks võõrkeha sattumine mootorisse, madala kvaliteediga kütus, piloodi viga või lennuki tehniline rike.

"Lennukatastroofi põhjustas tõenäoliselt piloodi viga või tehniline rike," ütles riikliku uurimiskomisjoni juht transpordiminister Maksim Sokolov.

Sokolov ütles esmaspäeval, et ei näe seoses pühapäevase lennukatastroofiga vajadust rakendada lennujaamades täiendavaid terrorismivastaseid meetmeid.

"Praegused meetmed on üsna ranged ja kõik lennujaamad täidavad neid," ütles minister. "Vajalikke kontrolle teostatakse regulaarselt. Praegu ei näe me vajadust rakendada seoses katastroofiga täiendavaid erimeetmeid."

Pühapäeval Sotšist õhkutõusmise järel Musta merre kukkunud Vene kaitseministeeriumi lennuki Tu-154 pardal ei olnud sõjalist ega kahesuguse otstarbega lasti, samuti ei olnud lennukis pürotehnilist materjali, teatas esmaspäeval Venemaa Föderaalne Julgeolekuteenistus.

Pühapäevase 92 ohvriga lennuõnnetuse asjaolude uurimise peaversioon ei ole terroriakt, ütles esmaspäeval ka Kremli kõneisik Dmitri Peskov.

"Uurimisel on kõik võimalikud versioonid ja hetkel on veel vara midagi kindlat öelda, kuid terroriakt ei ole kindlasti uurijate peaversioon," ütles Peskov ajakirjanikele.

Otsimisoperatsioonis osaleb üle 30 laeva

Lennuõnnetuse piirkonnas Mustal merel osaleb otsimisoperatsioonis üle 30 laeva, ütles kaitseministeerium pühapäeval. 

Vene sõjaväelennuki hukupaigast ellujäänuid ei leitud
© Sputnik / Нина Зотина

"32 laeva ja kaatrit, 80 tuukrit, viis helikopterit, droonid ja kaugjuhitavad allveeseadmed on osalemas otsingutes," ütles ministeeriumi teabeosakond. "Lisaks neile valmistub lähetuseks 1300 Lõuna sõjaväeringkonna sõjaväelast," lisas ministeerium.

"Musta mere laevastiku päästealused, millel on seadmed keeruliste sukeldumisoperatsioonide läbiviimiseks kuni 400 meetri sügavusel, peaksid saabuma otsingute piirkonda," märkis ministeerium teates.

Pühapäeval kukkus Musta merre Vene kaitseministeeriumi lennuk, mis oli teel Süüriasse ning mille pardal oli 84 reisijat ja kaheksa meeskonnaliiget.

Süüriasse suundunud Vene kaitseministeeriumi lennuk Tu-154 kukkus pühapäeval alla vahetult pärast õhkutõusmist Sotši Adleri lennuväljalt, õnnetuses hukkusid kõik 84 reisijat ja kaheksa meeskonnaliiget.

Lennuki pardal oli 64 kuulsa Aleksandrovi-nimelise Punaarmee koori lauljat ja dirigent Valeri Halilov.

Teema:
Lennukatastroof võttis Mustal merel 92 elu (12)

Samal teemal

Venemaal kukkus alla Süüriasse suundunud sõjaväelennuk
Tagid:
otsimisoperatsioon, lennukatastroof, ohvrid, kaitseministeerium, Must meri, Venemaa

Peamised teemad