07:43 16. Juuli 2018
Kuula otse
  • USD1.1643
  • RUB72.4844
Põgenikud, illustratiivne foto

Balkanimaad deporteerivad ebaseaduslikult põgenikke

© AFP 2018 / LOUISA GOULIAMAKI
Uudised
lühendatud link
2920

Nõndanimetatud Balkani marsruuti pidi Lääne-Euroopasse pürgivate migrantide ebaseadusliku tagasisaatmise juhtumid on üha sagenemas, hoiatas esmaspäeval ÜRO põgenikeagentuur (UNCHR).

TALLINN, 26. detsember — Sputnik. Balkani marsruudilt saadeti ainuüksi novembris tagasi tuhatkond Lähis-Idast, Aasiast ja Aafrikast pärit inimest… seda on varasemast rohkem," ütles agentuuri pressiesindaja Serbias Mirjana Milenkovska.

Sajad tuhanded migrandid üritasid Kreekast läbi Makedoonia, Serbia, Horvaatia ja Ungari Lääne-Euroopasse jõuda enne, kui see märtsis suures osas suleti, vahendas BNS.

ÜRO kutsub kampaaniaga sallivusele põgenike suhtes .
© REUTERS / GIORGOS MOUTAFIS

Valitsusvälised inimõigusorganisatsioonid ja aktivistid hoiatasid ühtlasi, et üha suurem hulk ametlikult registreeritud rändlasi on ebaseaduslikult Serbiast Bulgaariasse ja Makedooniasse deporteeritud.

Serbias on praegu umbes 7000 migranti. Enamik neist on majutatud kolmeteistkümnesse ametlikku vastuvõtukeskusse, osa on leidnud endale ulualuse Belgradis.

Väidetavalt on novembris deporteeritud Serbia piiritransiidikeskusest Presevost Makedooniasse 109 inimest.

"Nad kõik tulid tagasi Belgradi ja rääkisid sama juttu: nad äratati kell neli hommikul, pandi politseiautosse ka sõidutati keset metsa Makedoonia piiril," Paunovic.

Ka Makedoonia noorte juristide liidu (MYLA) liikmed, kes osutavad abi migrantidele Makedoonias, on samuti tuvastanud isikuid, kes on saadetud tagasi Makedooniasse, kuigi neil on asüülipaberid Serbiast.

Tagid:
deporteerimine, UNCHR, ÜRO, põgenik, Makedoonia, Balkanimaad, Bulgaaria, Kreeka, Serbia

Peamised teemad