17:49 19. Jaanuar 2018
Tallinn-1°C
Kuula otse
Jõuluturg Tallinnas Raekoja platsil

Sputnik kutsub talvereisile mööda SRÜ riike ja Baltimaid

© Sputnik / Вадим Анцупов
Uudised
lühendatud link
7572

Rahvusvaheline infoagentuur ja raadio Sputnik käivitas aastavahetuse ja õigeusu jõulude eel multimeedia reisijuhi SRÜ riikides ja Baltimaades.

TALLINN, 27. detsember — Sputnik. Temaatiline talvegiid "Reisile koos Sputnikuga" pakub oma lugejatele kõike kasulikku, huvitavat ja vajalikku reisiks 14 lähivälisriigis neile, kes ei pelga lund ega külma. Sputnik pakub aastavahetuseks reise talvistesse linnadesse ja talvekuurortidesse, jõululaatadele ja mäesuusanõlvadele, paneb kokku kalendri uusaastalõbustusteks ja nendeks kuluva eelarve, soovitab, kus ja kuidas veeta kasulikult oma talvepuhkust ja —vaheaega.

Talvine Tallinn on õigusega Venemaa turistidele aastavahetuse veetmise üks meelispaiku tänu Eestile ainuomasele aastalõpueelsele peoatmosfäärile. Aastalõpumeeleolu epitsentriks on pealinna Raekoja plats. Just siin toimub traditsiooniline jõuluturg, mis välimaiste väljaannete hinnangul on üks Euroopa kaunimaid.

Kaunist jõulukuusest, mis platsi keskel seisab, kulgevad kiirtena kaubalettide read, kus kaubeldakse elavalt suveniiride ja maiustustega. Nende hulgas on ka sellised Eestis traditsioonilised jõuluroad nagu hõõgvein, piparkoogid ja verivorstid.

Kui aga vanalinna keskaegseid tänavaid mööda jalutamisest juba küllalt saab, võib sõita Eesti talvepealinna — Otepääle. Seda kuurortlinna peetakse Eesti suusakeskuseks ja sellepärast meelitab ta ligi aktiivse puhkuse ja ekstreemspordialade harrastajaid kogu Eestist ja lähivälismaalt.

Ja olgugi, et nädal enne aastavahetust ei näe Eesti esialgu eriti muinasjutuline välja, ei maksa unustada, et nõukogude režissöör Gennadi Kazanski filmis kunagi oma "Lumekuningannat" justnimelt Eestis. Selle südamliku muinasjutu atmosfäär ei ole kuhugi kadunud ka täna.

Tutvuge talvepuhkuse veetmise võimalustega Eestis meie eksklusiivses reisijuhis "Lumekuninganna kuningriik — Eesti!"

Sputnik (sputniknews.com) on uudisteagentuur ja raadio multimeedia esindustega kümnetes riikides. Sputnik haldab võrgulehti enam kui 30 keeles, analoog- ja digitaalraadiot, mobiilirakendusi ja kontosid sotsiaalvõrgustikes. Sputnik ööpäevaringsed uudistevood ilmuvad inglise, araabia, hispaania ja hiina keeles.

Tagid:
vaatamisväärsus, reisijuht, multimeedia, talveaeg, Reisile koos Sputnikuga, SRÜ, Eesti, Balti riigid

Peamised teemad