08:43 23. Juuli 2018
Kuula otse
 • USD1.1670
 • RUB74.0532
Leedu lipp

Leedu ei lubanud riiki "kaasmaalaste fondi" esindajaid

© Flickr / Manuel Ignacio
Uudised
lühendatud link
2501

Leedu piirivalvurid pidasid Vilniuse lennujaamas kinni ja saatsid piirilt tagasi nn musta nimekirja kantud Vene "kaasmaalaste fondi" esindajad. Moskva lubas, et see samm ei jää reaktsioonita.

TALLINN, 27. detsember — Sputnik. Leedu piirivalvurid pidasid 15. detsembril Vilniuse lennujaamas kinni ja saatsid tagasi kaks venemaalast. Lugu ei avalikustatud, kuni 23. detsembril tegi Vene välisministeerium vastavasisulise avalduse, mida Leedu diplomaadid veel samal päeval BNS-ile kinnitasid.

Vene välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova kommenteeris reedel Leedu ametkondade keeldumist lubada riiki välismaal elavate kaasmaalaste toetamise ja nende õiguste kaitsmise fondi esindajaid. Tema sõnutsi on tegemist Vilniuse järjekordse Venemaa vastase sammuga, mis jätab kindlasti jälje Vene-Leedu edaspidistele suhetele, mis on selletagi keerulised. Zahharova märkis, et Leedu ametkondade tegevus ei jää Venemaa vastuseta.

Tema kinnitusel sõitsid fondi esindajad Leetu kohalike venelaste kutsel konverentsile. "Kaht Leetu saabunud Venemaa kodanikku ei lastud riiki, sest nende nimed olid kantud nimistusse isikutest, kel on keelatud Leetu siseneda. See otsus langetati järgides kõiki juriidilisi protseduure. Kui need isikud ei ole selle otsusega rahul, võivad nad selle Leedu seaduste alusel vaidlustada," ütles reedel BNS-ile Leedu välisministeeriumi pressisekretär Kęstutis Vaškelevičius.

Leedu ei lubanud riiki Vene kaasmaalaste toetamise ja nende õiguste kaitsmise fondi esindajaid. Leedu luure on hulk aastaid osutanud aruannetes sellele fondile kui Venemaa poliitilisele relvale Leedu halvustamiseks ja rahvuslike pingete kruvimiseks.

Tagid:
kinnipidamine, must nimekiri, Kaasmaalaste fond, Välisministeerium, Maria Zahharova, Venemaa, Leedu

Peamised teemad

 • Venemaa žurnalistid kutsusid eestimaalasi üles endas ajakirjanikku avastama, illustreeriv foto

  Kuidas teha huvitav lugu heast inimesest, sattuda juhtivate Venemaa väljaannete või portaalide lehekülgedele, külastada tasuta Moskvat ja seejärel ükskõik millist paika ääretul Venemaal – kõike seda selgitasid Sputnik Eesti pressikeskuses Venemaa ajakirjanikud.

  52
 • Valitsusvälise organisatsiooni Valged Kiivrid liikmed

  USA, Kanada ja EL-i palvel evakueerisid Iisraeli sõjaväelased organisatsiooni "Valged Kiivrid" liikmed koos peredega Süüriast, teatas pühapäeval Iisraeli välisministeeriumi pressiesindaja Emmanuel Nahshon. Lääs võtab Bashar Assadi ees kiivri maha, arutleb raadio Sputnik autor.

  70
 • USA president Donald Trump ja Soome riigipea Sauli Niinistö

  Helsingis toimunud Vladimir Putini ja Donald Trumpi kohtumine oli Eesti poliitikutele nii ebameeldiv, et esimest korda veerand sajandi jooksul julgesid nad avalikult tunnistada "vanema venna" praeguse poliitika täielikku sobimatust.

  78