23:22 14. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Uudised
lühendatud link
3101

Leedu piirivalvurid pidasid Vilniuse lennujaamas kinni ja saatsid piirilt tagasi nn musta nimekirja kantud Vene "kaasmaalaste fondi" esindajad. Moskva lubas, et see samm ei jää reaktsioonita.

TALLINN, 27. detsember — Sputnik. Leedu piirivalvurid pidasid 15. detsembril Vilniuse lennujaamas kinni ja saatsid tagasi kaks venemaalast. Lugu ei avalikustatud, kuni 23. detsembril tegi Vene välisministeerium vastavasisulise avalduse, mida Leedu diplomaadid veel samal päeval BNS-ile kinnitasid.

Vene välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova kommenteeris reedel Leedu ametkondade keeldumist lubada riiki välismaal elavate kaasmaalaste toetamise ja nende õiguste kaitsmise fondi esindajaid. Tema sõnutsi on tegemist Vilniuse järjekordse Venemaa vastase sammuga, mis jätab kindlasti jälje Vene-Leedu edaspidistele suhetele, mis on selletagi keerulised. Zahharova märkis, et Leedu ametkondade tegevus ei jää Venemaa vastuseta.

Tema kinnitusel sõitsid fondi esindajad Leetu kohalike venelaste kutsel konverentsile. "Kaht Leetu saabunud Venemaa kodanikku ei lastud riiki, sest nende nimed olid kantud nimistusse isikutest, kel on keelatud Leetu siseneda. See otsus langetati järgides kõiki juriidilisi protseduure. Kui need isikud ei ole selle otsusega rahul, võivad nad selle Leedu seaduste alusel vaidlustada," ütles reedel BNS-ile Leedu välisministeeriumi pressisekretär Kęstutis Vaškelevičius.

Leedu ei lubanud riiki Vene kaasmaalaste toetamise ja nende õiguste kaitsmise fondi esindajaid. Leedu luure on hulk aastaid osutanud aruannetes sellele fondile kui Venemaa poliitilisele relvale Leedu halvustamiseks ja rahvuslike pingete kruvimiseks.

Tagid:
kinnipidamine, must nimekiri, Kaasmaalaste fond, Välisministeerium, Maria Zahharova, Venemaa, Leedu

Peamised teemad