02:31 02. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0936
  • RUB86.4750
Uudised
lühendatud link
Lennukatastroof võttis Mustal merel 92 elu (12)
5411

Teisipäeva hommikul tõstsid päästjad pinnale esimese kahest andmesalvestajast Venemaa kaitseminsteeriumile kuuluvast lennukist Tu-154, mis teekonnal Süüriasse pühapäeva hommikul Sotši lähedal alla kukkus. Selle sisu lahtikirjutamine nõuab mõned päevad aega.

TALLINN, 27. detsember — Sputnik. Venemaa kaitseministeerium teatas, et põhiline andmesalvesti hukkunud Tu-154 pardalt leiti teisipäeva hommikul 17 meetri sügavusest.

Musta merre kukkunud Tu-154 mustade kastide dekrüpteerimiseks võib kuluda vaid mõni päev, juhul kui need ei ole saanud kahjustusi, lausus RIA Novostile Venemaa lennuliikluse ühtse korraldussüsteemi peakeskuse endine vahetusevanem Vitali Andrejev.

Tuukrid toovad lennuki rususid pinnale

Venemaa hädaolukordade ministeeriumi tuukrid sooritasid teisipäeval üle 70 sukeldumise ja tõstsid pinnale suuri tükke Sotši lähedal hukkunud lennuki Tu-154 kerest.

„Kaitseministeeriumi süvaveeuuringute peavalitsuse suurte kogemustega laeva Seliger ja Musta mere laevastiku päästelaeva Épron allveeaparaatidega on 1600 ja 4500 meetri kauguselt leitud veel kolm osa allakukkunud lennuki rusudest. Nende seas on mootor, telik ja osakesed lennukikere kattematerjalist. Praegu käivad tööd nende pinnale tõstmiseks ja kaldale vedamiseks," öeldakse teadaandes.

Märgitakse, et tööd Tu-154 katastroofi piirkonna läbiuurimisel käivad täie tempo ja intensiivsusega. Peamises otsingutepiirkonnas jätkavad tööd 98 tuukrit ja 14 erinevat allveeaparaati. 

Tu-154 meeskonna eksimus on välistatud

Meeskonna eksimus Musta merre kukkunud lennuki õhkutõusmisel on välistatud, usub endine NSV Liidu õhuvägede ülemjuhataja esimene asetäitja, NSVL teeneline lendur kindral-polkovnik Pjotr Belonožko.

„Ma ei saa nõustuda oletusega, et süüdi on Tu-154 meeskond. Mis ülekoormus? Ta oli ju juba õhku tõusnud, lendas kuus kilomeetrit — siis enam ei saa ülekoormuse tõttu alla sadada. Meeskonna süüdioleku välistan täielikult," teatas Belonožko.

Eelnevalt on FSB teatanud, et märke ja fakte, mis osutaks lennuki pardal toimunud terrorirakti võimalusele, leitud ei ole. Peamised tööversioonid Tu-154 allakukkumise põhjustena on kas võõrkeha sattumine mootorisse, ebakvaliteetne kütus, mis põhjustas mootorivõimsuse languse ja mootorite seiskumise, piloteerimisviga või lennuki tehniline rike.

Möödunud ööpäevaga sooritasid 36 tuukrit 84 sukeldumist. Lennukite ja veesõidukitega on ööpäeva jooksul akvatooriumist läbi uuritud 115 ruutkilomeetrit. Lisaks sellele on maismaarühmad läbi kontrollinud veel 80 kilomeetrit rannajoonest.

Pealtnägija kõneles Tu-154 allakukkumise üksikasjadest 

FSB piirivalvevägede rannakaitsetöötaja, kellest sai Tu-154 allakukkumise pealtnägija, rääkis, et enne katastroofi lendas lennuk aeglaselt, „nina ebaloomulikult ülespoole tõstetud". Sellest annab teada RIA Novosti osundusega väljaandele Kommersant.

Piirivalvur viibis kaatriga Mustal merel. Tema sõnade kohaselt hakkas lennuk selle asemel, et kiirust koguda, justnagu maanduda tahtes kiiresti mere poole alla laskuma, ja järgmisel hetkel riivas merepinda sabaga, mis löögi jõul lahti murdus. Tu-154 sarnanes siis „juhi poolt tagarattale tõstetud mootorrattaga," lisas tunnistaja.

Pühapäeva hommikul kukkus Moskvast Süüriasse teel olnud sõjalennuk Tu-154 Sotši lähedal Musta merre. Pardal oli 92 inimest, nende hulgas Aleksandrovi-nimelise ansambli lauljad, teleajakirjanikud ja heategevusfondi Õiglane Abi juht Jelizaveta Glinka (Doktor Liisa).

Vene saatkond Eestis avas seoses pühapäevase lennukatastroofiga kaastunderaamatu. Soovijad saavad teha sissekandeid elektroonilisse kaastunderaamatusse.

Eesti välisministeerium avaldas pühapäeval kaastunnet Twitteri vahendusel: "Meie kaastunne Venemaa lennukatastroofis hukkunute peredele ja sõpradele."

Vene president Vladimir Putin kuulutas esmaspäeva üleriigiliseks leinapäevaks.

Teema:
Lennukatastroof võttis Mustal merel 92 elu (12)
Tagid:
mustad kastid, dekrüpteerimine, tuukrid, lennukatastroof, Tu-154, kaitseministeerium, Must meri, Venemaa

Peamised teemad