00:51 27. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Uudised
lühendatud link
Meedialahingud (290)
7230

Tõendid opositsiooni sõjakuritegude kohta Süüria Aleppos avalikustatakse, teatas teisipäeval VF välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova.

TALLINN, 28. detsember — Sputnik. "Meieni jõuab üha enam teavet ja üksikasju Aleppos toimunu kohta, kui linn oli hõivatud terroristide ja ekstremistide poolt. Tänaseks on avastatud kümnete inimeste säilmete matmispaiku. Enamgi veel, tuleb välja, et neid inimesi oli piinatud. Kahjuks on karta, et sedalaadi jubedaid avastusi on oodata ka edaspidi," ütles diplomaat briifingul, teatas RIA Novosti

Ta jätkas: " Venemaa sõjaväelased esitavad lähiajal kogutud tõendid terroristide sõjakuritegudest muuhulgas meediale nende võimalikult laialdaseks avalikustamiseks."

"Me loodame, et rahvusvaheline kogukond annab lõpuks ometi väärilise hinnangu bandiitide ja terroristide poolt Süüria tsiviilisikute suhtes toime pandud veresaunale ja mõnitamistele," ütles Zahharova lõpetuseks.

Terroristide väljaviimine Ida-Aleppo viimastest opositsioonivõitlejate kontrolli alla jäänud kvartalitest algas 15. detsembril, kuid peatati järgmisel päeval, kui mässulised rikkusid kokkuleppeid ja üritasid endaga lahkudes kaasa viia ka Süüria valitsusvägede vangilangenud sõjaväelasi ja relvi. Evakuatsiooniprotsess jätkus, kui allesjäänud radikaalid teatasid valmisolekust relvad maha panna ja linnast lahkuda.

Erinevatel andmetel lahkus Ida-Aleppost umbes 40 tuhat inimest, sealhulgas opositsioonivõitlejat. Süüria armee juhtkond teatas 22. detsembril ametlikult Aleppo vabastamisest terroristidest.

Aleppos avastati enne hukkamist elajalikult piinatud süürlaste ulatuslikud matmispaigad. Paljudel nendest on erinevad kehaosad ära lõigatud, teatas Eesti Sputnik eile.

Ennekuulmatu pettus — ajakirjanik Süüria sündmuste valgustamisest lääneriikide meedias

Teema:
Meedialahingud (290)

Samal teemal

Zahharova: ärge vaikige USA õhurünnakust Mosulis
Tagid:
avalikustamine, tõendid, opositsioon, kuritegevus, Maria Zahharova, Aleppo, Süüria

Peamised teemad