03:52 20. Juuli 2018
Kuula otse
  • USD1.1588
  • RUB73.5585
Aasta arsti tiitli pälvis perearst Reet Tooming, kes töötab Ida-Virumaal Ahtme perearstikeskuses

Aasta arsti tiitli pälvis Reet Tooming

© Sputnik / Вадим Анцупов
Uudised
lühendatud link
7150

Eesti Tervise Fond ning portaali www.arst.ee lugejad valisid aasta arstiks perearsti Reet Toominga, kes töötab Ida-Virumaal Ahtme perearstikeskuses.

TALLINN, 27. detsember — Sputnik. Žürii tööd juhtinud Eesti Tervise Fondi esimees Eero Merilind ütles portaalile Sputnik Eesti, et tal on eriti hea meel selle üle, et "aasta arsti" tiitel läks Ida-Virumaa perearstile.

"Olen ka ise perearst ja tean selle töö raskusi. Oleme väga rahul, et sel aastal omistati aasta arsti tiitel mitte Tallinna, vaid riigi ääremaal töötavale arstile, ütles Merirand.

Agentuurile Sputnik antud lühikeses intervjuus ütles aasta arst Reet Tooming, et talle ei valmista mingit raskust suhelda patsientidega nii eesti kui vene keeles.

"Elan Ida-Virumaal ja seepärast ei teki mul patsientidest arusaamisega raskusi. Mul ei ole raske suhelda ka vene keeles. Kirde-Eestis töötatud aastad on aidanud mul vene keele omandada, nii et sellega mul probleeme pole. Haigused on aga kõikidel, nii vene kui ka eesti keeles suhtlevatel inimestel samasugused," ütles Reet Tooming.

Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva andis kolmapäeval aset leidnud üritusel Toomingale üle traditsioonilise Ivo Lille klaasskulptuuri.

Вручение премии врачу года Эстонии
© Sputnik / Вадим Анцупов
Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva andis Reet Toomingale üle traditsioonilise Ivo Lille klaasskulptuuri

"Eesti elu edasikandjad on paljuski tublid eesti naised, kes teevad tänuväärset tööd," vahendas BNS Eero Merilindi sõnu. "Ma ei kujuta hästi ette, mis juhtuks Eesti eluga, kui selliseid inimesi ei oleks. Ei maksa arvata, et parimad arstid töötavad ainult Tallinnas või Tartus," sõnas Merilind.

Reet Tooming töötab alates 1994. aastast Ida-Virumaal — esialgu Puru haiglas ning alates 2003. aastast Ahtme perearstikeskuses perearstina.

Portaalis www.arst.ee esitatud kandidaatide hulgast valis aasta arsti žürii koosseisus sotsiaalkaitseminister Kaia Iva, Tervise Fondi juhataja perearst Eero Merilind ning Põhja-Eesti regionaalhaigla kardioloogiakeskuse teadusjuht Margus Viigimaa.

Tagid:
aasta arst, perearst, Eesti Tervise Fond, Ahtme perearstikeskus, Eero Merilind, Reet Tooming, Ida-Virumaa, Eesti

Peamised teemad