03:17 22. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0801
  • RUB69.5480
Uudised
lühendatud link
33 0 0

Sotsiaalkindlustusamet (SKA) on riigihanke tulemusel sõlminud lepingud naiste tugikeskuse teenuse osutamiseks kõikides maakondades ning ameti kinnitusel ei jää ükski abivajaja uuest aastast abist ilma.

TALLINN, 29. detsember — Sputnik. Sotsiaalkindlustusameti ohvriabi üksuse juhi Olle Selliovi sõnul lisandub naiste tugikeskuse teenus uue teenusena juba praegu pakutavate ohvriabiteenuste hulka. „Kvaliteetne teenus ehk majutus, kriisinõustamine ning psühholoogiline ja juriidiline nõustamine on kättesaadav üle Eesti," lisas ta.

Kõigis maakondades naiste tugikeskuse teenuse osutajate leidmiseks korraldas amet aasta lõpus riigihanke, mis teostati kolmes etapis, vahendas BNS. Ohvriabi juhi sõnul täitis hange oma eesmärki. „ Me saame tagada teenuse jätkuvuse kõikides maakondades ja ka rahaliste vahendite läbipaistva, otstarbeka ja säästliku kasutamise."

Riigihanke tulemusel kujunes teenuse kogumaksumuseks 641 051 eurot. Eelnevatel aastatel on riigi baasrahastus naiste tugikeskuse teenusele olnud 500 000 eurot aastas.

Selliovi sõnul puutuvad ohvriabitöötajad iga päev kokku lähisuhtevägivalla juhtumitega. „Saame suurepäraselt aru naistevastase vägivalla ohvritele mõeldud teenuste olulisusest ja nende arendamise vajadusest. Näeme olukordi, kus on tekkinud esimesed tõsised vägivaldsele suhtele viitavad signaalid, aga ka juba aastaid vägivallaringis kannatanud naisi," rääkis Selliov.

Kvaliteet tagatakse selgete teenusestandardite, järelevalve teostamise ja üleüldise tiheda koostööga. Üheks meetmeks on koostöös siseministeeriumiga ellu kutsutud MARAC juhtumikorralduse mudel. Selliovi sõnul saab sellest lähisuhtevägivalla spetsialistidele töövahend. „See annab teadmisi ja oskuseid, kuidas lähisuhtevägivalla ohvrit ära tunda, tema vajadusi ja probleemi tõsidust hinnata, sellest teistele spetsialistidele teada anda ning abistavaid tegevusi ühiselt kavandada ja pakkuda," rääkis Selliov.

„Koostöös naiste tugikeskustega on plaanis tõhustada ka ennetus- ja teavitustööd, et abivajajad teaksid abisaamise võimalustest ja oskaksid aegsasti ära tunda ohumärke oma lähisuhtes."

Seitsmes maakonnas ehk Harju-, Ida-Viru-, Valga-, Jõgeva-, Tartu-, Pärnu- ja Saaremaa jätkavad teenuse osutamisega senised tugikeskused. Viide maakonda ehk Võru-, Valga-, Viljandi-, Lääne- ja Hiiumaale on oma tegevust laiendanud seni teistes piirkondades tegutsenud tugikeskused. Kolmes maakonnas ehk Lääne-Viru-, Rapla- ja Järvamaal hakkavad teenust osutama uued teenusepakkujad.

Maakondlikud naiste tugikeskuste telefoninumbrid on kättesaadavad sotsiaalkindlustusameti kodulehel www.sotsiaalkindlustusamet.ee/naiste-tugikeskuste-kontaktandmed. Avalikustamisele ei kuulu teenuse osutamise koht ja töötajate kontaktandmed. Ööpäevaringset nõustamist ja tuge pakub naistevastase vägivalla tugitelefon 1492.

Samal teemal

Euroopa naisühendus jälgib murega olukorda Eestis
Tagid:
ohvriabi, raha, Sotsiaalkindlustusamet, varjupaik, naised

Peamised teemad