07:19 25. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Uudised
lühendatud link
8510

Vares varastas Vene–Eesti piiril dokumendikontrolli järjekorras Eesti kodanikult passi, teatas Venemaa Loode piirkonna tollivalitsuse pressiteenistus.

TALLINN, 30. detsember — Sputnik. Vahejuhtum leidis aset Ivangorodi (Leningradi oblasti) mitmepoolses sõidukite kontrollpunktis, kui Eesti kodanik oli koju naasmas, teatas RIA Novosti.

„Algas tavapärane transpordivahendi tollidokumentide vormistamise protseduur. Kodanik võttis passi näppu, kui korraga lendas kohale vares. Häbematu lind haaras passi noka vahele ja sööstis kõrgusse. Kõik toimus nii kiiresti, et keegi ei jõudnud midagi ette võtta," öeldakse teadaandes.

Tollipunkti töötajad üritasid Eesti kodanikku aidata, kohale kutsuti koguni koerajuhid teenistuskoertega, kuid varest kinni püüda ei õnnestunud. Koostati avaldus passi kadumise kohta. Ivangorodi politseist anti kodanikule Peterburi Eesti konsulaadi aadress tema kodumaale tagasipääsemiseks vajalike dokumentide vormistamiseks.

„Mees sai oma dokumentidega asjad joonde ja pääses koju tagasi. Paari päeva pärast aga ilmus pass välja. Vares oli visanud selle jalakäijate piiripunkti lähedale maha," lisati tolliametist, märkides, et piiriületuseks see enam ei kõlba, sest lind oli sellest ühe lehe välja rebinud.

Tagid:
vares, kontrollpunkt, piir, pass, Ivangorod, Eesti, Venemaa

Peamised teemad