03:43 10. Detsember 2019
Kuula otse
  • USD1.1075
  • RUB70.5731
Foto on illustratiivne

Aasta esimene nädal pakub üha langevat termomeetrinäitu

© Sputnik / Алексей Мальгавко
Uudised
lühendatud link
2220

Algava aasta esimene nädal pakub päevast päeva krõbedamaid õhutemperatuure.

TALLINN, 31. detsember — Sputnik. Pühapäeval, aasta esimesel päeval liigub üle Lõuna-Soome soe madalrõhkkond — selle servas sajab nii uusaastaööl kui ka sellele järgneval päeval vihma, mis õhtu poole pealetungiva jahedama õhu toel lörtsiks muutub.

Uusaastaööl tuleb pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab vihma ja paiguti võib tekkida udu. Puhub edela- ja läänetuul 5-11, saartel ja rannikul puhanguti 14 m/s. Sooja on 1-6 kraadi, vahendas BNS.

Algava aasta esimene nädal pakub päevast päeva krõbedamaid õhutemperatuure.

Esmaspäeval liigub madalrõhkkond üle Eesti Venemaale ja selle lääneserva mööda tungib Eestisse külm õhumass. Öösel on pilves ilm. Öö hakul sajab vihma ja lörtsi, hommikuks läheb sadu aga üle lumeks. Põhjakaare tuul 3-10 m/s. Õhutemperatuure on +1 kuni —3 kraadi. Esmaspäeva päeval on samuti pilves ilm. Mitmel pool sajab lörtsi ja lund. Puhub põhja- ja loodetuul 4-10, rannikul puhanguti 14 m/s. Õhutemperatuur on 0 kuni —3 kraadi.

Teisipäeval kaugeneb madalrõhkkond Kesk-Venemaale ja selle mõju Läänemere ümbrusele väheneb. Mõnes kohas sajab lund. Öösel on pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab vähest lund. Puhub põhjatuul 3-8 m/s. Külma on —3 kuni —8 kraadi. Teisipäeva päeval on pilves selgimistega ilm ja kohati sajab vähest lund. Puhub põhjakaaretuul 3-8 m/s, õhtul pöördub tuul Lääne-Eestis kagusse. Külma on —3 kuni —8 kraadi.

Kolmapäeval tugevneb Põhja-Euroopa kohal kõrgrõhkkond. Samal ajal liigub Lõuna-Rootsist üle Läänemere ja Läti kagusse uus aktiivne madalrõhkkond ning selle tihedam lumesadu kandub Lääne- ja Lõuna-Eestisse. Öösel on pilves selgimistega ilm. Lääne- ja Lõuna-Eestis sajab lund ja tuiskab. Tugevneb kagu- ja idatuul 6-12, puhanguti 15, rannikul 13-17 m/s. Külma on —5 kuni —10, Ida-Eestis kuni —13, saartel kohati —2 kraadi. Kolmapäeva päeval on samuti pilves selgimistega ilm. Paljudes kohtades sajab lund ja tuiskab, õhtuks saju võimalus väheneb. Puhub kirdetuul 6-12, puhanguti 15, rannikul 13-17 m/s. Külma on —6 kuni —10, Ida-Eestis kuni —13 kraadi.

Neljapäeval katab madalrõhkkonna serv veel Läänemere ümbrust. Siin-seal sajab lund, aga sajuhood on nõrgemad ja neid on hõredamalt. Tuul aga on ikka tugev. Külma on sisemaal öösel —11 kuni —16, päeval —7 kuni —12 kraadi, meretuulega rannikul jääb —5 kuni —10 kraadi piiresse.

Tagid:
lumi, öhutemperatuur, lörts, ilm

Peamised teemad