06:29 26. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1890
  • RUB90.0123
Uudised
lühendatud link
5001

Sotsiaalministeerium asub koos sotsiaalasutuste juhtidega jaanuaris otsima lahendusi probleemidele, mis tulevad ette hooldekodude igapäevatöös ja millel puudub sageli seadusandlusega ette nähtud lahendus.

TALLINN, 2. jaanuar — Sputnik. Hooldekodude juhtidele teeb muret, et seadusandlus ei sätesta hooldekodudes ette tulevate küsimuste lahendusi üheselt ning iga ametnik ja klient tõlgendab olukorda erinevalt. Asutuse juht jääb probleemidele lahendusi otsides ummikusse: lahendad ühte moodi — rikud seadust, toimetad teisiti, oled ikka seadusega vastuolus ja järelvalveametkond teeb ettekirjutusi, vahendas BNS.

Novembris kirjutas Eesti Sotsiaalasutuste Juhtide Nõukoda, et on pettunud ministeeriumi osavõtmatuse tõttu nende probleemidesse, kuna kahe aasta jooksul ei ole ministeeriumi ametnikud leidnud võimalust arutada hooldekodude igapäevatöös üleskerkinud probleeme.

"Vajame asjatundlikku koostööpartnerit ministeeriumi tasandil, et koos tegutsedes leida parimad lahendused ja kokkuvõttes osutada paremaid hoolekandeteenuseid, mis on meie ühine eesmärk," märkis nõukoda.

Sotsiaalministeeriumi teatel osaleb nende esindaja järgmisel nõukoja koosolekul 6. jaanuaril Waida motellis, et käsitleda nõukoja konstruktiivseid ettepanekuid probleemide lahendamiseks.

Tagid:
arutelu, lahendamine, probleem, hooldekodu, sotsiaalministeerium, Eesti

Peamised teemad