19:54 21. Mai 2018
Tallinn+ 18°C
Kuula otse
Töötuskindlustushüvitist saab tänavu kuni 1348 eurot

Töötuskindlustushüvitist saab tänavu kuni 1348 eurot

© Sputnik / Вадим Анцупов
Uudised
lühendatud link
9 0 0

Töötuskindlustushüvitist on 2017. aastal võimalik saada maksimaalselt 1347 eurot ja 57 senti kuus.

TALLINN, 3. jaanuar — Sputnik. Minimaalne töötuskindlustushüvitis 31 kalendripäeva eest on käesoleval aastal 222 eurot ja 27 senti. Minimaalne päevamäär on 7,17 eurot, vahendas BNS.

Maksimaalse töötuskindlustushüvitise suuruse alus on kolmekordne Eesti keskmine ühe kalendripäeva töötasu. Sellel aastal on keskmine ühe kalendripäeva töötasu 28 eurot ja 98 senti. Keskmise ühe kalendripäeva töötasu arvutab töötukassa igaks kalendriaastaks möödunud aastal kindlustatute makstud töötuskindlustusmaksete alusel.

Alanud aastast töötukassa hakkab hindama kõigi püsiva tervisekahjustusega inimeste töövõimet ning maksma osalise või puuduva töövõime korral töövõimetoetust
© Sputnik / Вадим Анцупов

Töötuskindlustushüvitise suurus on hüvitise maksmise esimesel sajal päeval 50 protsenti ja seejärel 40 protsenti kindlustatud üheksa kuu keskmisest kalendripäeva töötasust enne kolme viimast kuud, mis eelnesid töötuks jäämisele.

Ühe kalendripäeva hüvitise suurusele on kehtestatud ülempiir, milleks on kolmekordne Eesti keskmine ühe kalendripäeva töötasu eelmisel kalendriaastal. 2017. aastal on hüvitist võimalik saada esimesel sajal päeval 43 eurot ja 47 senti päevas ja alates 101. päevast 34 eurot ja 78 senti päevas.

Töötuskindlustusega hõlmatute arv oli eelmisel aastal 608 088 inimest, mis on 1089 inimest rohkem kui 2015. aastal.

Alates 1. jaanuarist muutus ka töötutoetuse päevamäär, mis on nüüd 4 eurot ja 86 senti päevas, eelmisel aastal oli töötutoetuse päevamäär 4 eurot ja 41 senti. Töötutoetuse 31-kordne päevamäär on 150 eurot ja 66 senti.

Tagid:
töötutoetus, päevamäär, töötu, töötuskindlustushüvitis, Töötukassa, Eesti

Peamised teemad

 • Kes kirjutas alla Eesti põlevkivienergia surmaotsusele, illustreeriv foto

  Majandusteaduste doktor, professor Hanon Barabaner rääkis uudisteportaalile Sputnik Eesti sellest, mis ootab ees riigieelarvesse kaalukat panust andvat põlevkivienergeetikat.

  10
 • Nord Stream ehitus

  Petro Porošenko proovis oma võimeid Euroopa veerukirjanikuna, avaldades oma seisukohavõtu Saksamaa juhtivas Ajalehes Frankfurter Allgemeine Zeitung. Teemaks on sakslaste korrektne suhtekorraldus "Vene koletisega", keda Saksamaa Porošenko arvates "toidab".

  13
 • Edgar Savisaare täiendav terviseekspertiis sai valmis

  Eesti Kohtuekspertiisi Instituudis (EKEI) korruptsioonisüüdistustusega kohtu all olevale Edgar Savisaarele tehtud terviseekspertiis on valmis ja peaks Harju maakohtusse jõudma veel sel nädalal.

  29