16:43 27. Jaanuar 2020
Kuula otse
  • USD1.1035
  • RUB68.1692
Uudised
lühendatud link
34 0 0

USA presidendivalimistel lüüa saanud Hillary Clinton osaleb 20. jaanuaril Donald Trumpi ametissevannutamisel.

TALLINN, 4. jaanuar — Sputnik. Miljardär Donald Trump teatas teisipäeva õhtul plaanist anda oma esimene pressikonverents pärast USA presidendivalimiste võitu.

Trump kirjutas Twitteris, et annab pressikonverentsi New Yorgis 11. jaanuaril, vaid üheksa päeva enne ametisseasumist, vahendas BNS.

Trump on oma esimese pressikonverentsiga valimisvõidu järel juba praeguseks oodanud kauem kui ükski teine uuemal ajal. Enamik tulevasi presidente on seda teinud vaid mõned päevad pärast valimist.

20. jaanuaril toimub Donald Trumpi ametissevannutamine. Ühtekokku võtab Kapitooliumi künkal Washingtonis toimuvast tseremooniast osa vähemalt kolm presidenti: Bush, Jimmy Carter ja Bill Clinton.

Mõlema Cintoni abid kinnitasid AFP-le, et Trumpi demokraadist rivaal mullustel presidendivalimistel ja tema abikaasa Bill, kes oli Valges Majas aastail 1993-2001, osalevad üritusel.

George W. Bush saabub kohale koos oma naise, endise esimese leedi Laura Bushiga, teatas tema kantselei.

"Neil on väga hea meel olla tunnistajaks võimu rahumeelsele üleminekule — USA demokraatia kullaproovile — ning president Trumpi ja asepresident Pence'i ametissevannutamisele," on öeldud Bushi kõneisiku avalduses.

92-aastane demokraat Carter kinnitas juba detsembris oma osavõttu vabariiklase Trumpi inauguratsioonist.

Ainsa elusoleva ekspresidendina ei osale ilmselt 92-aastane George H.W. Bush, kellel ei luba seda tervis.

Tagid:
Georg H. W. Bush, Georg W. Bush, Jimmy Carter, Bill Clinton, Donald Trump, Hillary Clinton, Washington, USA

Peamised teemad