11:30 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Uudised
lühendatud link
2001

Eriväelaste saatmisest Baltimaadesse kirjutas pühapäevane The New York Times, mille sõnutsi on kolme riiki viimaste kuudega saabunud mõnikümmend eriväelast.

TALLINN, 4. jaanuar — Sputnik. Kuivõrd Venemaa tegevuse tõttu on Leedu julgeolekuolukord halvenenud, on riiki toodud USA erioperatsioonide sõjaväelased, kinnitas teisipäeval Leedu kaitseministeerium.

"USA erioperatsioonide sõdurite viibimine Leedus on üks heidtusmeetmeid ja USA relvajõududega tehtava pikaajalise koostöö vorme. Nad saabusid siia piirkonda meie kutsel ja jäävad nii kauaks, kui piirkonna julgeolekuolukord seda nõuab," ütles BNS-ile ministeeriumi pressitöötaja Asta Galdikaitė.

Eriväelaste saatmisest Baltimaadesse kirjutas pühapäevane The New York Times, mille sõnutsi on kolme riiki viimaste kuudega saabunud mõnikümmend eriväelast.

Ministeerium edastas, et USA ja Leedu sõjaväelastel käivad ühisõppused, mis soodustavad "koos tegutsemise paranemist, kaitsevõime tugevdamist ja näitab USA kindlaid lubadusi meie piirkonna ees".

Kahe riigi eriväelased tegid koostööd 2002.-2015. aastani missioonil Lõuna-Afganistanis.

Riigi julgeolekuameti juht Darijus Jauniškis ütles teisipäeval seimis ajakirjanikele, et "nende siiatoomine on karm vastus Venemaale, mis näitab, et NATO riigid ei lepi tema agressiooniga siin piirkonnas".

Tagid:
eriväelased, erioperatsioon, kaitseministeerium, sõdur, USA, Leedu

Peamised teemad