06:30 03. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1174
  • RUB76.8001
Uudised
lühendatud link
3001

Kolmapäeval algas projekti GLEN Eesti konkurss 2017. aasta suvel ja sügisel arengukoostöö projektidesse vabatahtlike leidmiseks - Eesti vabatahtlikke oodatakse Indias, Palestiinas, Nepalis, Gruusias, Kamerunis, Ugandas ja Ghanas.

TALLINN, 4. jaanuar — Sputnik. Arengukoostöö Ümarlaua (AKÜ) juhi Sigrid Solniku sõnul on selle aasta projektid veidi teistmoodi, kuna esimest korda otsitakse mitmesse projekti põllumajanduse ja kunstitaustaga noori, vahendas BNS.

"Aasta-aastalt on olulisemaks muutunud projektides osalemiseks vajalikud erialased teadmised. Näiteks otsime kunsti- ja kultuuritaustaga vabatahtlikke Kameruni ja Palestiinasse ning põllumajandusest huvitatud noori Indiasse ja Ugandasse," rääkis Solnik.

2017. aastal saab kandideerida kaheksasse projekti. Viis projekti avanevad Eesti vabatahtlikele esmakordselt. Naisi ja tüdrukuid oodatakse Indiasse põllumajandusvõtete ja terviseedenduse vallas, Palestiina saab aga töötada noortega kultuuri ja kunsti vallas. Kamerun pakub tööd praktiliste koolituste äri ja IT vallas ning Kamerun avalikus ruumis tegutseva teatri vallas. Uganda ootab vabatahtlikke tegelema ökoloogilise põllumajandusega ning HIV-i ja AIDS-i nakatunutega.

Kolmes organisatsioonis on eestlased juba abiks käinud, Ghanas ja Gruusias ühe aasta, Nepalis kaks aastat.

Kandideerimine on avatud 21-30-aastastele maailmaharidusest huvituvatele noortele, kes räägivad inglise keelt. Osade projektide puhul tuleb kasuks ka vene, prantsuse või araabia keele oskus. Arengukoostöö Ümarlaud ootab avaldusi 31. jaanuarini.

GLEN Eesti on osa üle-Euroopalisest GLEN võrgustikust. Projekti eesmärk on toetada noorte aktiivset osalemist säästliku ja solidaarse mõtteviisi edendamisel. Maailmahariduslik koolitus- ja praktikaprojekt hõlmab ettevalmistuskoolitust, kolmekuulist tööd sihtriigis ning teavitustööd ja maailmahariduse edendamist kodumaal. Projekti koordineerib Arengukoostöö Ümarlaud ja rahastab ASA programm.

Tagid:
põllumajandus, kunst, projekt, vabatahtlik, AKÜ, GLEN, Sigrid Solnik, Gruusia, Palestiina, India, arenguriigid, Eesti

Peamised teemad