03:22 11. Juuli 2020
Kuula otse
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
Uudised
lühendatud link
96722

Tallinna Keskkonnaamet soovitab jõulukuusk tükeldada ning kokku pakkida, siis saab selle jäätmekäitlejale tasuta üle anda Pärnamäe, Rahumäe, Pääsküla ja Suur-Sõjamäe jäätmejaamades.

TALLINN, 4. jaanuar — Sputnik. Jõulukuuski ei tohi panna prügikasti ei tervelt ega tükeldatult. Kuuskede jätmine prügikonteineri kõrvale ja nende äravedu tuleb kokku leppida korteriühistu ja jäätmevedajaga. Vajadusel võib korteriühistu jõulukuuskede jaoks tellida jäätmekäitlejalt suurema ajutise konteineri, teatas Raepress.

Küsitlus

Kas teid on trahvitud jõulupuu prügikonteinerisse viskamise pärast?
 • Jah, korteriühistu jagas kõikide vastutustundetute vastutuse võrdselt kõikide korteriomanike vahel
  2.6% (2)
 • Ei, meie korteriühistu lepib iga kord jäätmekäitlejaga jõulupuude äraviimise osas eraldi kokku
  0.0% (0)
 • Ma viin oma kuuse ise meie piirkonda paigaldatud kuuskede kogumispunkti
  18.2% (14)
 • Esimest korda kuulen, et selle eest on kehtestatud trahv
  18.2% (14)
 • Ma ei viska kuuske kunagi ära ja hoian neid kõiki oma rõdul
  6.5% (5)
 • Meil on kunstkuusk
  16.9% (13)
 • Me ei toogi jõuludeks kuuske tuppa
  37.6% (29)
Hääleta: 77

Korraldatud jäätmeveo piirkondades saab kuusevedu tellida piirkonna jäätmevedajalt. Haaberstis, Kristiines, Põhja-Tallinnas, Kesklinnas (välja arvatud vanalinn) ja Lasnamäe jäätmeveopiirkondades 11 ja 12 saab vedamise tellida Tallinna Jäätmekeskuselt. Tellimust saab esitada e-posti aadressil info@prugi.ee, lisainfo telefonil 616 4000.

Vabaturu piirkondades saab jõulukuuskede äraveo tellida jäätmeveo ettevõttelt.

Lisaks võib jõulukuuski viia linnaosade vastavalt tähistatud kogumiskohtadesse Kesklinnas (3 kogumiskohta), Lasnamäel (11 kogumiskohta), Nõmmel (4 kogumiskohta), Põhja-Tallinnas (3 kogumiskohta), Kristiines (1 kogumiskoht) ja Pirita kloostri varemetes. Jõulukuusel ei või olla küljes ehteid, plastikut, kilet vm põletamiseks mittesobivat materjali. Kunstkuused, ehted ja jõulutuled võib üle anda taaskasutuskeskustele või panna segaolmejäätmete mahutisse.

Lasnamäe linnaosas toimub 22. jaanuaril kell 18.00 Paeväljal traditsiooniline tuleskulptuuride põletamise festival. Kristiines linnaosas on kuuskede põletamise üritus 25. jaanuaril kell 17.00 (Seebi tn 24a). Samuti põletatakse kuused üheskoos ära Pirita kloostri varemetes 23. veebruaril kell 18.00 ning Põhja-Tallinnas süüdatakse jõulukuused 28. jaanuaril kell 18 Kalaranna tn 1 kinnistul. Haaberstis, Mustamäel ja Pirital kuuskede kogumist linnaosavalitsuste poolt ei korraldata.

Täpsemat infot leiab linnaosavalituste veebilehtedelt või helistades infotelefonidele.

Tagid:
jäätmejaam, kogumiskonteiner, linnaosa, jõulukuusk, Tallinna Keskkonnaamet, elanikud, Tallinn

Peamised teemad