09:49 25. Mai 2017
Tallinn+ 7°C
Kuula otse
Vanad jõulukuused saab viia jäätmejaama või kogumispunkti

Tallinna elanikud saavad jõulupuud viia kogumiskonteinerisse

© Sputnik / Вадим Анцупов
Uudised
lühendatud link
80722

Tallinna Keskkonnaamet soovitab jõulukuusk tükeldada ning kokku pakkida, siis saab selle jäätmekäitlejale tasuta üle anda Pärnamäe, Rahumäe, Pääsküla ja Suur-Sõjamäe jäätmejaamades.

TALLINN, 4. jaanuar — Sputnik. Jõulukuuski ei tohi panna prügikasti ei tervelt ega tükeldatult. Kuuskede jätmine prügikonteineri kõrvale ja nende äravedu tuleb kokku leppida korteriühistu ja jäätmevedajaga. Vajadusel võib korteriühistu jõulukuuskede jaoks tellida jäätmekäitlejalt suurema ajutise konteineri, teatas Raepress.

Küsitlus

Kas teid on trahvitud jõulupuu prügikonteinerisse viskamise pärast?
 • Jah, korteriühistu jagas kõikide vastutustundetute vastutuse võrdselt kõikide korteriomanike vahel
  3.4% (2)
 • Ei, meie korteriühistu lepib iga kord jäätmekäitlejaga jõulupuude äraviimise osas eraldi kokku
  0% (0)
 • Ma viin oma kuuse ise meie piirkonda paigaldatud kuuskede kogumispunkti
  17.2% (10)
 • Esimest korda kuulen, et selle eest on kehtestatud trahv
  20.7% (12)
 • Ma ei viska kuuske kunagi ära ja hoian neid kõiki oma rõdul
  6.9% (4)
 • Meil on kunstkuusk
  17.2% (10)
 • Me ei toogi jõuludeks kuuske tuppa
  34.5% (20)
Hääleta: 58

Korraldatud jäätmeveo piirkondades saab kuusevedu tellida piirkonna jäätmevedajalt. Haaberstis, Kristiines, Põhja-Tallinnas, Kesklinnas (välja arvatud vanalinn) ja Lasnamäe jäätmeveopiirkondades 11 ja 12 saab vedamise tellida Tallinna Jäätmekeskuselt. Tellimust saab esitada e-posti aadressil info@prugi.ee, lisainfo telefonil 616 4000.

Vabaturu piirkondades saab jõulukuuskede äraveo tellida jäätmeveo ettevõttelt.

Lisaks võib jõulukuuski viia linnaosade vastavalt tähistatud kogumiskohtadesse Kesklinnas (3 kogumiskohta), Lasnamäel (11 kogumiskohta), Nõmmel (4 kogumiskohta), Põhja-Tallinnas (3 kogumiskohta), Kristiines (1 kogumiskoht) ja Pirita kloostri varemetes. Jõulukuusel ei või olla küljes ehteid, plastikut, kilet vm põletamiseks mittesobivat materjali. Kunstkuused, ehted ja jõulutuled võib üle anda taaskasutuskeskustele või panna segaolmejäätmete mahutisse.

Lasnamäe linnaosas toimub 22. jaanuaril kell 18.00 Paeväljal traditsiooniline tuleskulptuuride põletamise festival. Kristiines linnaosas on kuuskede põletamise üritus 25. jaanuaril kell 17.00 (Seebi tn 24a). Samuti põletatakse kuused üheskoos ära Pirita kloostri varemetes 23. veebruaril kell 18.00 ning Põhja-Tallinnas süüdatakse jõulukuused 28. jaanuaril kell 18 Kalaranna tn 1 kinnistul. Haaberstis, Mustamäel ja Pirital kuuskede kogumist linnaosavalitsuste poolt ei korraldata.

Täpsemat infot leiab linnaosavalituste veebilehtedelt või helistades infotelefonidele.

Tagid:
jäätmejaam, kogumiskonteiner, linnaosa, jõulukuusk, Tallinna Keskkonnaamet, elanikud, Tallinn

Peamised teemad

 • Laste Vabariik asub teele

  EV100 lastele mõeldud ürituste sari, elamustuur Laste Vabariik alustab 25. mail Põltsamaal oma teekonda. Laste Vabariik sõidab suve jooksul läbi kõik Eesti maakonnad ning tähistab koos lastega Eesti Vabariigi peatset 100. sünnipäeva

  5
 • Mihhail Korb astus ministriametist tagasi

  Riigihalduse minister Mihhail Korb otsustas pärast kohtumist peaminister Jüri Ratasega, et astub kolmapäeval lahvatanud NATO-vastasuse skandaali tõttu tagasi

  22
 • President Rodrigo Duterte

  "USA uppumatu lennukikandja". Nii nimetati Filipiine enne Dutertet. Vaevalt, et ta nüüd kurssi muuta otsustas. Ta otsib vaid vaheldust. Tema avaldus enne väljalendu Moskvasse, et "Washingtoniga tuleks hüvasti jätta," on vaid väike filipiini kavalus

  33