21:28 21. August 2018
Kuula otse
  • USD1.1502
  • RUB77.6921
Tallinna lennujaama tööd ilmastikuolud ei mõjuta

Tallinna lennujaama tööd ilmastikuolud ei mõjuta

CC0 / EUROVIZION
Uudised
lühendatud link
3110

Tallinna lennujaama tööd kolmapäevased ilmastikuolud ei mõjuta, Riia lennujaama probleemide tõttu on tühistatud Airbalticu lennud.

TALLINN, 4. jaanuar — Sputnik. Riia lennujaamast suunati kolmapäeva hommikul lumetormi tõttu ümber Helsingist, Vilniusest ja Palangast saabuvad lennud, tühistatud on ka lennud Tallinnasse.

Väljuv lend Londonisse lahkus plaanitust veidi hiljem ning lennud Dortmundi ja Frankfurti lükati edasi umbes tunni võrra, väljumisega hilinesid ka teised lennud.

Mitmed saabuvad ja väljuvad lennud on tühistatud ning edasi lükatud. Lennud Stockholmi, Kopenhaagenisse, Vilniusesse, Oslosse ja Tallinnasse on tühistatud.

Riia lennujaama esindaja Laura Karnite ütles BNS-ile, et lennujaama tööd takistab lisaks tugevale lumesajule ka tugev külgtuul.

Lume koristamiseks on lennujaamas tööle määratud lisameeskonnad, kuid see ei ole olukorda parandanud ning lennujaama töö võib olla häiritud terve ülejäänud päeva, ütles Karnite. Reisijatel palutakse jälgida lennujaama kodulehel olevat lennuinfot.

Foto on illustratiivne
© Sputnik / Алексей Мальгавко

Tallinna lennujaamas probleeme ei ole

"Meie lennujaamas on kõik kontrolli all ja kõik on väga hästi," ütles Tallinna lennujaama avalike suhete juht Priit Koff BNS-ile.

Kuna Riia lennujaamas on halvad ilmastikuolud, puudutavad need Koffi sõnul puhtalt Airbalticu süsteemi. "Riiast suunatigi kolm lendu ümber Tallinna, need olid vahepeal meil sees ja osa on juba tagasi liikunud, üks seisab veel platsi peal," rääkis ta.

"Meie elu see nii radikaalselt ei mõjuta, välja arvatud Airbalticu enda süsteemis tekkivad viivitused ja nihked, kui lennukid ei suuda oma tavapärast rotatsiooni taastada, aga seda ei oska meie öelda, et kuidas see olukord seal laheneb," lisas Koff.

Kaliningradis libises lennurajalt välja lennuk, kolm reisijat sai viga

Venemaal Kaliningradi lennujaamas libises teisipäeva hilisõhtul lumistes tingimustes rajalt välja Vene reisilennuk, kolm inimest sai viga, teatasid võimud kolmapäeval.

Aeroflotile kuuluv Airbus A320 oli teel Moskvast 167 reisijaga pardal, kui "see libises lennurajalt välja pärast maandumist", teatas eriolukordade ministeeriumi kohalik haru.

Õnnetuse järel tuli meditsiinilist abi osutada kolmele reisijale, tsiteeris Vene meedia kohalikke uurijaid.

Khrabrovo lennujaam suleti pärast õnnetust ning avati kolmapäeval Eesti aja järgi kell 10.

Uue aasta esimene nädal toob talveilma

Ilmateenistuse andmeil tuleb alanud nädala ilm südatalviselt külm ja oodata on ka lumesadu, teatas Eesti Sputnik vana aasta viimasel päeval.

Kolmapäeval tugevneb Põhja-Euroopa kohal kõrgrõhkkond, samal ajal liigub Lõuna-Rootsist üle Läänemere ja Leedu kagusse uus aktiivne madalrõhkkond. Esialgsetel andmetel jääb tihedama lumesaju põhjapiir Läti kohale ja Eestis sajab vaid kohati nõrka lund.

Õhtupoole võivad aga Soome lahe kohale tekkivad lumepilved kanduda põhjarannikule. Külma on 7-12, saartel ja Edela-Eestis 2-7 kraadi, väga kõledaks muudab ilma aga tugev tuul. Öösel kagutuul tugevneb ja hommikul on puhanguid kuni 15, saartel ja rannikul kuni 20 m/s, päeval pöördub tuul kirdesse ja püsib õhtuni tugev.

Tagid:
tuul, lumesadu, lend, ilmastikuolud, ilm, lennujaam, Riia, Tallinn, Läti, Eesti

Peamised teemad