08:08 18. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
Soome kaitseminister Jussi Niinistö on Eestile välja pakkunud, et kaks riiki osaleks ühiselt liikursuurtükkide hankel

Eesti uurib võimalusi osaleda Soome liikursuurtükkide hankes

© Sputnik / Михаил Алаеддин
Uudised
lühendatud link
6520

Eesti ei ole veel otsustanud, kas osaleda Soome liikursuurtükkide hankel, samas uurib Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus (RKIK) võimalusi hankes osaleda.

TALLINN, 4. jaanuar — Sputnik. RKIK-i direktor kolonel Rauno Sirk ütles BNS-ile, et otsuse, kas osaleda Soome liikursuurtükkide hankes või kuulutada välja oma hange, langetab kaitseministeerium. Samas uurib RKIK võimalusi Soome hankes osalemiseks. "Selle protsessiga läheme kaasa," ütles kolonel Sirk.

Ta märkis, et liikursuurtükkide hanke puhul on lisaks suurtükile endale väga oluline koondada relvasüsteemide hooldus, väljaõpe ja ülalpidamine ühte hankesse. "Suurtükid on tänapäeval kõik väga head, aga meie jaoks on väga oluline ka see, et hooldusbaas oleks meile läheda," sõnas kolonel Sirk.

Soome on välja vahetamas oma peamiselt Nõukogude Liidus valmistatud liikursuurtükke ja ostab uued tõenäoliselt Lõuna-Koreast. Eelmise aasta lõpus katsetasid Soome kaitseväelased Rovajärvel ettevõtte Samsung Techwin valmistatud liikursuurtükke K9 Thunder.

Soome kaitseminister Jussi Niinistö on Eestile välja pakkunud, et kaks riiki osaleks ühiselt liikursuurtükkide hankel, kirjutas põhjanaabrite ajaleht Helsingin Sanomat.

Kaitseministeeriumi pressiesindaja on BNS-le öelnud, et Eesti on teadlik Soome hankeplaanidest. Otsust konkreetsete võimalike mudelite osas või ka võimalikuks koostööks osalemaks kellegagi koos ühishankel ei ole langetatud, lisas ta.

Soome ja Eesti on varem ühiselt ostnud keskmaaradareid.

Tagid:
hange, liikursuurtükid, RKIK, kaitseministeerium, Rauno Sirk, Jussi Niinistö, Soome, Eesti

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  49
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  21
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  47