10:04 21. September 2017
Tallinn+ 10°C
Kuula otse
Soome kaitseminister Jussi Niinistö on Eestile välja pakkunud, et kaks riiki osaleks ühiselt liikursuurtükkide hankel

Eesti uurib võimalusi osaleda Soome liikursuurtükkide hankes

© Sputnik / Михаил Алаеддин
Uudised
lühendatud link
6120

Eesti ei ole veel otsustanud, kas osaleda Soome liikursuurtükkide hankel, samas uurib Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus (RKIK) võimalusi hankes osaleda.

TALLINN, 4. jaanuar — Sputnik. RKIK-i direktor kolonel Rauno Sirk ütles BNS-ile, et otsuse, kas osaleda Soome liikursuurtükkide hankes või kuulutada välja oma hange, langetab kaitseministeerium. Samas uurib RKIK võimalusi Soome hankes osalemiseks. "Selle protsessiga läheme kaasa," ütles kolonel Sirk.

Ta märkis, et liikursuurtükkide hanke puhul on lisaks suurtükile endale väga oluline koondada relvasüsteemide hooldus, väljaõpe ja ülalpidamine ühte hankesse. "Suurtükid on tänapäeval kõik väga head, aga meie jaoks on väga oluline ka see, et hooldusbaas oleks meile läheda," sõnas kolonel Sirk.

Soome on välja vahetamas oma peamiselt Nõukogude Liidus valmistatud liikursuurtükke ja ostab uued tõenäoliselt Lõuna-Koreast. Eelmise aasta lõpus katsetasid Soome kaitseväelased Rovajärvel ettevõtte Samsung Techwin valmistatud liikursuurtükke K9 Thunder.

Soome kaitseminister Jussi Niinistö on Eestile välja pakkunud, et kaks riiki osaleks ühiselt liikursuurtükkide hankel, kirjutas põhjanaabrite ajaleht Helsingin Sanomat.

Kaitseministeeriumi pressiesindaja on BNS-le öelnud, et Eesti on teadlik Soome hankeplaanidest. Otsust konkreetsete võimalike mudelite osas või ka võimalikuks koostööks osalemaks kellegagi koos ühishankel ei ole langetatud, lisas ta.

Soome ja Eesti on varem ühiselt ostnud keskmaaradareid.

Tagid:
hange, liikursuurtükid, RKIK, kaitseministeerium, Rauno Sirk, Jussi Niinistö, Soome, Eesti

Peamised teemad

 • Peaminister Jüri Ratas kohtus Brüsselis Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Junckeriga

  Peaminister Jüri Ratas arutas kolmapäeval Brüsselis Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Junckeriga, kuidas ta soovib edasi liikuda ambitsioonikate ideedega, mille käis välja nädala eest kõnes Euroopa Parlamendi ees.

  4
 • Sputniku videosillast osavõtjad

  Poliitikaeksperdid on veendunud, et ka pärast Venemaa sõjaväelaste väljaviimist Valgevene territooriumilt jätkavad lääne poliitikud neid ühisõppusi teravalt kritiseerima

  21
 • Rein Müllerson

  Rahvusvahelise meediaklubi Formaat A3 kutsel Krimmi külastanud Tallinna Õigusinstituudi direktor, õigusteaduste doktor professor Rein Müllerson rääkis oma visioonist tänase maailma poliitilise olukorra suhtes.

  46