09:50 25. Mai 2017
Tallinn+ 7°C
Kuula otse
Colorado Springs, USA kolmanda tankibrigaadi tankid Abrams

Ameerika tankid tulevad Eestisse

© Flickr / The U.S. Army
Uudised
lühendatud link
14013

Euroopasse saabub NATO idatiiva tugevdamiseks USA tankibrigaad, edastas reedel Poola raadio.

TALLINN, 6. jaanuar — Sputnik. Sel nädalal hakkavad NATO idatiiva tugevdamiseks Euroopasse saabuma USA tankibrigaadi sõjaväelased, vahendas BNS.

Juulis leppisid NATO riigid Varssavi tippkohtumisel kokku liidu idatiiva tugevdamises, paigutades Baltimaadesse ja Poola umbes tuhandemehelised lahinguüksused.

Lisaks sellele paigutatakse operatsiooni Atlantic Resolve käigus Kesk- ja Ida-Euroopasse umbes 4400 seni Colorados asunud USA kolmanda tankibrigaadi sõjaväelast.

Agentuur IAR edastas, et brigaadi varustus, sh tankid Abrams ja soomukid Bradley toimetatakse reedeks Saksamaale Bremenhaveni sadamasse.

Sõjaväelasi hakatakse Euroopasse edasi saatma sel nädalal ja see protsess võtab umbes kaks nädalat. Väekoondise juhatus hakkab paiknema Poolas.

USA sõjaväelased paigutatakse Leetu, Lätti, Eestisse, Bulgaariasse ja Ungarisse, edastas agentuur.

Esialgu oli plaanis, et sõjaväelased saabuvad jaanuari lõpus, kuid USA president Barack Obama kiirendas protsessi, et 20. jaanuaril ametisse astuv Donald Trump seda peatada ei saaks.

Tagid:
tankid, Atlantic Resolve, brigaad, Bradley, Abrams, Bulgaaria, Poola, Ungari, Leedu, Läti, Euroopa, Eesti

Peamised teemad

 • Laste Vabariik asub teele

  EV100 lastele mõeldud ürituste sari, elamustuur Laste Vabariik alustab 25. mail Põltsamaal oma teekonda. Laste Vabariik sõidab suve jooksul läbi kõik Eesti maakonnad ning tähistab koos lastega Eesti Vabariigi peatset 100. sünnipäeva

  5
 • Mihhail Korb astus ministriametist tagasi

  Riigihalduse minister Mihhail Korb otsustas pärast kohtumist peaminister Jüri Ratasega, et astub kolmapäeval lahvatanud NATO-vastasuse skandaali tõttu tagasi

  22
 • President Rodrigo Duterte

  "USA uppumatu lennukikandja". Nii nimetati Filipiine enne Dutertet. Vaevalt, et ta nüüd kurssi muuta otsustas. Ta otsib vaid vaheldust. Tema avaldus enne väljalendu Moskvasse, et "Washingtoniga tuleks hüvasti jätta," on vaid väike filipiini kavalus

  33