09:18 12. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Uudised
lühendatud link
3820

Jeruusalemmas sõitis veoauto otsa bussist väljuvatele sõduritele. Iraagi pealinnas Bagdadis sai kahes tururünnakus surma vähemalt 18 inimest.

TALLINN, 8. jaanuar — Sputnik. Jeruusalemmas sõitis pühapäeval veoauto otsa bussist väljuvatele sõduritele, hukkus neli ja kannatada sai 15 inimest.

Politsei kõneisik Luba Samri ütles, et ründaja lasti maha, vahendas BNS.

Eelmisest aastast alates on palestiinlastest ründajad tapnud 36 iisraellast ja kaks ameeriklast, levinuim rünnakuviis on pussitamine.

Sama aja jooksul on Iisraeli sõdurid või politseinikud maha lasknud 229 palestiinlast. Iisraeli sõnul on tapetud peamiselt ründajaid, ülejäänud on surma saanud kokkupõrgetes.

Palestiina äärmusliikumine Hamas ülistas Jeruusalemmas aset leidnud veokirünnakut Iisraeli sõdurite vastu, kuid ei võtnud toimunu eest vastutust.

Hamasi kõneisik Abdul-Latif Qanou nimetas toimunud "kangelasteoks" ja julgustas palestiinlasi samalaadseid rünnakuid korraldama ning "eskaleerima vastupanu".

Qanou sõnul tõestas pühapäevane rünnak, et palestiinlaste vägivallalaine ei ole lõppenud, seda hoolimata suhtelisest rahust. "Võib olla vaikne, kuid see ei lõpe kunagi," ütles ta.

Gaza sektoris võimul olev Hamas on lubanud Iisraeli hävitada.

Sõdureid veokiga rünnates neli inimest tapnud palestiinlane oli äärmusrühmituse Islamiriik (IS) poolehoidja, ütles Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu. "Me teame ründaja isikut, kes kõikide märkide kohaselt toetas IS-i," ütles Netanyahu avalduses, kuid ei andnud täpsemat teavet.

Iraagi pealinnas Bagdadis sai pühapäeval kahes tururünnakus surma vähemalt 18 inimest.

Esimene rünnak leidis aset Bagdadi Sadr City peamisel juurviljaturul Jamilas. "Jamila turu väravas seisev sõdur avas kahtlast pommiautot märgates selle pihta tule, kuid terrorist lasi oma auto õhku," ütles siseministeeriumi pressiesindaja Saad Maan.

Взрыв автомобиля в Багдаде
© REUTERS / WISSM AL-OKILI
Bagdadis lasi terrorist oma auto õhku.

Politsei- ja meditsiiniametnike sõnul sai surma vähemalt 12 ja kannatada 39 inimest. Haavatute seas oli ka enesetapuvõitleja peatanud sõdur.

Teine rünnak leidis aset Bagdadi idaosas Baladiyati piirkonna turul. Seal sai enesetapuvõitleja korraldatud plahvatuses surma vähemalt kuus ja kannatada 16 inimest, ütlesid ametnikud.

Jamila rünnaku eest võttis vastutuse äärmusrühmitus Islamiriik (IS), öeldes, et sihtmärgiks olid šiiamoslemid, keda IS peab ketseriteks.

Baladiyati plahvatuse eest ei ole veel keegi vastutust võtnud, kuid ametnike hinnangul tundub ka see olema IS-i džihadistide kätetöö.

Tagid:
rünnak, terror, terrorirünnak, Hamas, IS, Benjamin Netanyahu, Iraak, Iisrael, Bagdad, Jeruusalemm

Peamised teemad