02:09 11. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Uudised
lühendatud link
MH17 katastroof (29)
48 0 0

Hollandi politsei vahistas Amsterdamis ajakirjanikud Stefan Becki ja Michelle Spekkersi, kes saabusid tagasi sõidult Donbassi. Seejuures võeti reporteritelt ära kõik nende salvestatud materjalid.

TALLINN, 9. jaanuar — Sputnik. Stefan Beck lausus, et tema ja ta kolleeg veetsid Ida-Ukrainas kaheksa päeva. Nad vaatasid üle reisi number MH17 sooritanud Malaisia lennuki allakukkumise koha. Ajakirjanikel õnnestus leida uusi reisilennuki jäänuseid, vahendas RIA Novosti viitega telekanalile RT.

Reporterid vahistati Amsterdami Schipholi lennujaamas kohe pärast kodumaale naasmist.

„Meilt konfiskeeriti allakukkunud reisilennuki killud, sülearvutid, telefonid, mälukaardid ja kaamerad," ütles Beck intervjuus RT-le.

Ajakirjanik avaldas kartust, et salvestised intervjuudest Donbassi elanikega, kes palusid anonüümsust, satuvad Ukraina Julgeolukuteenistuse kätte. Beck nentis ühtlasi, et teda jahmatas nende rusude hulk, mis oli Boeingu katastroofipaika maha jäänud.

„Seal on ikka veel palju materjale ja neid saab kokku koguda. Seal ei ole nii ohtlik, nagu Hollandi prokuratuuri esindajad räägivad. Ilmselgelt on meil tegemist tõsise hoolimatusega," märkis ta.

Hollandi prokuratuurist teatati, et ajakirjanike salvestised said konfiskeeritud, kuna julgeolekuametnikel „tekkis mulje, et ajakirjanikud ei anna sugugi kõiki uurimisega seotud esemeid vabatahtlikult võimudele üle". Samas eitasid Beck ja Spekkers süüdistusi soovis oma leide varjata.

Boeing 777 kukkus alla Ida-Ukrainas 17. juulil 2014. aastal. Pardal oli 298 inimest, kellest enamik olid Hollandi kodanikud.

Teema:
MH17 katastroof (29)
Tagid:
salvestised, konfiskeerimine, lennukatastroof, Boeing 777, Ukraina Julgeolukuteenistus, Michelle Spekkers, Stefan Beck, võimud, ajakirjanikud, Donbass, Ukraina, Holland

Peamised teemad