09:04 24. Oktoober 2017
Tallinn-2°C
Kuula otse
Rahvusvaheline lennujaam Minsk

Eesti elanikud saavad õiguse viisavabalt Valgevenesse siseneda

© Sputnik / Виктор Толочко
Uudised
lühendatud link
28283

Viisavaba liikumise kord ei laiene isikutele, kes saabuvad Valgevenesse lennukiga Venemaalt ja kes kavatsevad lahkuda Vene lennujaamadesse.

TALLINN, 9. jaanuar — Sputnik. Valgevene president Aleksandr Lukašenko allkirjastas seadluse, millega kaotas viisanõude 80 välisriigi kodanike, sealhulgas Eesti elanike suhtes, edastas riigipea pressiteenistus, vahedas BNS.

"Dokumendiga kehtestati 80 riigi kodanikele õigus viisavabaks sisenemiseks Valgevenesse kuni viieks ööpäevaks riigipiiri läbilaskepunktide või Minski lennujaama kaudu. Seadlus laieneb 39 Euroopa riigile, samuti Brasiiliale, Indoneesiale, USA-le, Jaapanile ja mõnele riigile veel," märkis pressiteenistus.

Pressiteate kohaselt on need eelkõige soodsa rändeolukorraga riigid, Valgevene strateegilised partnerid ja riigid, mis on kehtestanud valgevenelastele viisavabaduse ühepoolselt. Uued reeglid kehtivad ka Läti ja Eesti kodakondsuseta elanike kohta.

"Otsus peaks elavdama tavapassidega ärimeeste, turistide ja eraisikute reisimist ja ei laiene välismaalastele, kes on eripassiga ametlikus diplomaatilises, ametialases või muus sarnases lähetuses," lisati pressiteates.

Pressiteenistus märkis, et viisavabaks sisenemiseks peab olema kaasas kehtiv pass või muu seda asendav dokument, raha — igaks riigis veedetavaks päevaks 92 Valgevene rubla (44,6 eurot) — ja Valgevenes kehtiv tervisekindlustus vähemalt 10 000 eurole.

Viisavaba liikumise kord ei laiene isikutele, kes saabuvad Valgevenesse lennukiga Venemaalt ja kes kavatsevad lahkuda Vene lennujaamadesse, lisati pressiteenistuse teates.

Seadlus jõustub üks pärast ametlikku avaldamist, tõenäoliselt veebruaris.

Tagid:
vabadus, viisa, piir, viisavabadus, lennujaam, president, Lukašenka, Aleksandr Lukašenka, Minsk, Valgevene, Eesti

Peamised teemad