21:03 20. November 2017
Tallinn+ 2°C
Kuula otse
Eesti muusika esileedi Ester Mägi tähistab 95. sünnipäeva

Eesti muusika esileedi Ester Mägi tähistab 95. sünnipäeva

© FreeImages / Aneta Blaszczyk
Uudised
lühendatud link
2520

Niguliste muuseum-kontserdisaalis tähistatakse teisipäeval helilooja Ester Mägi 95. sünnipäeva autorikontserdiga, kus tuleb esiettekandele nais- ja meeshäälele kirjutatud duett „Öölaul“.

TALLINN, 10. jaanuar — Sputnik. Kontserdil kõlav muusika kuulub helilooja küpseimate viljade aega ning esindab koosseisudelt küllap tema lemmikvaldkondi — erinevate värvidega kammer- ja koorimuusikat, teatas Kaisa Lõhmus Eesti Interpreetide Liidust, vahendas BNS.

Teisipäeval kõlavad teosed erinevatele kammeransamblitele, aga ka vokaal- ja koorimuusikat. Nii on kontserdikavas 1993. aastal Viivi Luige sõnadele kirjutatud "Öölaul". Selle mees- ja naishäälele loodud teose käsikirjalise noodi kinkis Ester Mägi aastaid tagasi pianist Martti Raidele. Kuna laulu varasematest ettekannetest andmed puuduvad on põhjust arvata, et tänasel sünnipäevakontserdil toimub laulu esiettekanne.juubelikontsert

"Öölaulu" toovad esmakordselt publikuni metsosopran Helen Lokuta, tenor Mati Turi ja pianist Martti Raide. Lisaks astuvad juubelikontserdil üles Urmas Vulp, Aare Tammesalu, Andres Uibo, Peep Lassmann, keelpillikvartett Prezioso ja Estonia Seltsi Segakoor Heli Jürgensoni dirigeerimisel.

Juubilar ise ootab õhtut põnevusega ja kui ilm ning tervis lubavad kuulab ta kell 19 algavat kontserti kindlasti saalist.

Kontserti korraldab Eesti Interpreetide Liit koostöös Eesti Heliloojate Liidu ja Eesti Kooriühinguga.

Tagid:
juubelikontsert, juubel, Öölaul, Niguliste muuseum-kontserdisaal, Ester Mägi, Eesti, Tallinn

Peamised teemad