07:48 22. Oktoober 2017
Tallinn0°C
Kuula otse
Kapitoolium superkuu valguses, illustratiivne foto

Kübersõjad, uus episood ja uus hoop. Venemaa pihta

© REUTERS / Gary Cameron
Uudised
lühendatud link
4140

Washingtoni süüdistused Moskva aadressil ei sisalda, nagu tavaliselt mingeid tõendeid. Ning neid pole vajagi. On ju tõendite puudumine peamine süütõend, mida on võimatu mis tahes faktidega ümber lükata.

TALLINN, 10. jaanuar — Sputnik. Ameeriklaste uus kassahitt: venelaste Jedid hävitavad oma valgusmõõkadega ameeriklaste süsteemi, ameeriklaste Harry Potterid aga annavad vene Voldemortile vastulöögi sanktsioonide läbi. Palavikulistes ajudes on kõik juba ammugi segi paisatud: „Tähtede sõjad" ja Joanne Rowlingi kangelased, uni ja tõelisus. Seetõttu leiab ka virtuaalne rünnak ameeriklaste serveritele tõelise vaenlase kere vaevaga üles, teatas Raadio Sputnik.

Ameeriklaste aruanne häkkerirünnetest ei tähenda muud kui absoluutselt mitte millegagi kinnitatud tühisõnalisi süüdistusi, ütleb Venemaa presidendi pressisekretär Dmitri Peskov. Sest endiselt on teadmata, millistele andmetele tuginevad need, kes neid süüdistusi esitavad — s. t. ameeriklaste eriteenistused.

Andmeid aga pole üldse tarviski! Me elame juba ammu kellegi irreaalses tegelikkuses. Keegi on midagi öelnud (McLaren), keegi midagi kuulnud (vene häkkerid) — ning vastumeetmed on juba kasutusele võetud. Ja süüdlased kindlaks määratud.

USA-le osaks saanud häkkeriründeid käsitleva aruande avalikkusele kättesaadav osa ei sisalda tõendeid Venemaa osalusest selles rünnakus, ütleb Peskov. Ning paistab, et neid ei ole kellelgi tarviski. Tõendite puudumine on juba ammuilma saanud põhiliseks aluseks süüdimõistvale kohtuotsusele. Tõendite puudumine on peamine süütõend, mida on võimatu mis tahes faktidega ümber lükata.

Nii saavad „Tähtede sõjad" ja „Harry Potter" tõeliseks tegelikkuseks. Ja sellel ulmesaagal ei ole lõppu näha. 2016. aasta — „Rogue One: Tähesõdade lugu", „Fantastilised elukad ja kust neid leida". 2017 — „Star Wars: Episood VIII", 2018 — „Han Solo. Tähesõdade lood", „Fantastilised elukad ja kust neid leida. 2. osa". Ja nii edasi…

Alles äsja asusid USA eriteenistused pühendama Donald Trumpi vene häkkerite õõnestustöö saatanlikesse salasepitsustesse, vabariiklastest senaatorid John McCain ja Lindsey Graham aga nõuavad uute Venemaa-vastaste sanktsioonide kehtestamist. Ja teavad, mille eest! Valmistavad juba ette oma seaduseelnõu. Ning kui Kongressi mõlemad kojad selle vastu võtavad, ei saa Trumpil kerge olema. Liiatigi arvestades Washingtoni võimuladvikus ammust ajast valitsevat Venemaa-vastast meelsust. Ja Trumpil läheb raskeks nendega võidelda. Isegi kui ta ei mineta soovi ameeriklaste Olümposel midagi muuta.

Häkeri näokate
© Sputnik / Вадим Анцупов

Ja veel üks huvitav tähelepanek. Trump reageerib Obama viimastele tõmblevatele sammudele ja otsustele täiesti rahulikult. Nii Venemaa diplomaatide väljasaatmisele kui tiibrakette puudutavatele lepingutele Poolaga kui ka raportile küberrünnakutest. Kas siis tulev ja lahkuv ei ole oma teatud tegevusi omavahel kooskõlastanud? Ütleme, et Obama langetab nüüd kiirkorras terve hulga ebapopulaarseid ja ebameeldivaid otsuseid — ja lahkub. Mooramaa mees, nagu öeldakse, on oma töö teinud…

Trump aga jääb käsi laiutama: mina ei saa midagi parata. Ütle nüüd, kes võis arvata, et Obamas tärkab tema viimasel kuul presidendiametis kohutav kihk seadusloomeks ja poliitiliseks agaruseks? Minult, Trumpilt, pole aga midagi sisse nõuda. No kehtestab Obama Moskva vastu uued sanktsioonid, aga mina, Trump, avaldan hiljem vestluses Venemaa presidendiga kaastunnet oma eelkäija halastamatu käitumise pärast. Asub suurriikide vahel sõprust arendama, aga sanktsioonid ja igasugu raketikaitse-küsimused jätame tähele panemata. Tegemist pole ju millegi enama kui kahetsusväärse eksitusega.

Inimkonna verine ajalugu tunneb hulganisti traagilisi eksitusi — neid ei jõua kokku lugedagi! Ühele kohtulikult süüdimõistetule põletati tulise rauaga laubale sõna „VARAS" (pole midagi parata, säärased olid XVIII sajandi „kenad kombed"!). Hiljem aga selgus, et süüdi mõistetud vaeseke ei olnud milleski süüdi. Mida teha? Häbimärk on häbi kogu eluks. Tookord leidis üks karistajatest väljapääsu: pani ette põletada sõna „VARAS" ette veel kaks sõna: „EI OLE". Tuleb ju oma eelkäija eksitus kuidagiviisi ära parandada…

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Tagid:
häkkimisskandaal, süüdistus, kübersõjad, Harry Potter, Tähtede sõjad, Barack Obama, Donald Trump, Venemaa, USA

Peamised teemad