04:22 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Uudised
lühendatud link
Diplomaatiline skandaal (37)
9242

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova avaldas oma kartusi seoses USA presidendi Barack Obama administratsiooni võimalike ettevõtmistega talle presidendiametis jäänud üheksa päeva jooksul.

TALLINN, 11. jaanuar — Sputnik. USA uus administratsioon asub oma volitusi täitma pärast USA presidendiks valitud Donald Trumpi ametissevannutamist, mis leiab aset 20. jaanuaril, teatas RIA Novosti.

„Iga päev loen uudiseid Washingtonist; uued sanktsioonid Venemaa vastu, kaasaskantava õhutõrjerelvastuse tarnimine Süüria kõrilõikajatele, täiesti mõttetud, kuid kuritahtlikud ettevõtmised kõigis välispoliitika suundades. Jumal lõi maailma seitsme päevaga. Obama administratsioonil on kaks päeva rohkem aega, et see lammutada," kirjutas Zahharova oma kodulehel Facebookis.

USA kehtestas esmaspäeval sanktsioonid Venemaa juurdluskomitee juhile ning kahele endisele Vene julgeolekutöötajale, kes olid väidetavalt seotud samuti endise KGB ja FSB agendi Aleksandr Litvinenko mürgitamisega Londonis.

USA rahandusministeerium lisas sanktsiooninimekirja 2011. aastal asutatud juurdluskomitee juhi Aleksandr Bastrõkini ning arvatavad mõrvarid Andrei Lugovoi ja Dmitri Kovtuni.

Barack Obama kehtestas aasta lõpus sanktsioonid Vene ametiisikutele ja luureteenistustele seoses sekkumisega Ühendriikide presidendivalimistesse. Välisministeerium saatis riigist välja 35 Venemaa diplomaati, kes töötasid suursaatkonnas Washingtonis ja konsulaadis San Franciscos, andes neile 72 tundi riigist lahkumiseks.

Diplomaadid kuulutati "persona non grataks" tegevuse eest, mis ei vasta nende diplomaadistaatusele. Suleti ka kaks Venemaale kuuluvat kinnisvara — üks New Yorgis Long Islandil ja kuni 40 peret mahutav toretsev jõeäärne kompleks Marylandis, kus armastasid puhata Vene diplomaadid, ent mida USA andmeil kasutati ka luureotstarbel.

Teema:
Diplomaatiline skandaal (37)
Tagid:
võimalused, presidendivahetus, sanktsioonid, Aleksandr Bastrõkin, diplomaadid, Maria Zahharova, Dmitri Kovtun, Andrei Lugovoi, Barack Obama, USA, Venemaa

Peamised teemad